Dohodli se na tom současný vlastník zámku Lázeň Plzeňský Prazdroj, a.s. s hrabětem Karlem Eugenem Černínem. Ten zámek získá jen za transakční náklady.

„Plzeňský Prazdroj předložil hraběti Eugenu Černínovi letos v srpnu nabídku k odkupu zámku Lázeň v Chudenicích za cenu, která pokrývá transakční náklady na převod majetku. Pan Černín stáhl žalobu s restitučním nárokem a nyní již stvrdil, že nabídku Prazdroje přijímá. Tato dohoda ukončí více než čtrnáct let právní nejistoty ohledně zámku, který byl zatížen restitučním sporem,“ informoval Deník tiskový mluvčí Plzeňského Prazdroje, a.s. Jiří Mareček.

„Stav zámku Lázeň nás určitě netěší. Při pohledu na pivovar, který je součástí sítě evropských industriálních památek, musí být každému jasné, že o majetek a kulturní dědictví řádně pečujeme a velice nám na něm záleží. Zámek Lázeň byl ale zatížen běžícím a nerozhodnutým restitučním sporem, což nám nedovolovalo více než jeho základní údržbu, jejíž cena se ale i tak pohybovala v milionových částkách. Jsme velmi rádi, že pan Eugen Černín naši nabídku ústně přijal a doufáme, že vše bude dotaženo i po právní stránce,“ dodal mluvčí Jiří Mareček.