Festival se také rozšíří, nově totiž vstupuje i do Klatov. Velká část festivalu se uskuteční v Plzni, promítat se bude i v Horšovském Týně, Dobřanech a Přešticích. „Zatímco dopoledne během týdne budou určená primárně pro školy, odpolední projekce a celý festivalový víkend jsou otevřené především široké veřejnosti,“ říká nový výkonný ředitel festivalu David Brabec.

„Už se nemohu dočkat, až odtajníme film, kterým festival v letošním roce spustíme,“ láká ředitelka Judita Soukupová na zahajovací večer festivalu, který se chystá na 4. listopadu v domažlickém kině Čakan, kde se uskuteční domažlické festivalové projekce.

Soutěžní program, jádro celého Juniorfestu, sestává ze tří kategorií: soutěže animovaných, dětských a mládežnických filmů. Jedním z filmů animované sekce bude Kvík, nizozemský snímek o darovaném prasátku, které mimoděk odhalí jedno velké tajemství. Snímek bude uveden v distribuční předpremiéře s českým dabingem. Dětskou sekci ovládne koprodukční Kulíšek: malý Erik z dětského domova musí strávit Vánoce v cizí rodině a jeho nenávist k nevlastní sestře změní až společná cesta za Santou. Ze sekce pro mladé diváky může zaujmout Comedy Queen, švédský snímek o plnění vlastních snů a snaze vypořádat se se smrtí matky. V sekci Večerní perspektivy se uskuteční projekce tematicky odvážných filmů, při předpremiérách českých snímků nebudou na festivalu chybět početné delegace.

Organizátoři se rozhodli při příležitosti jubilejního 15. ročníku změnit vizuální styl, zároveň programový tým letos nabídne propracovanější výukové materiály pro učitele. „Rozhodli jsme se změnit koncept: letos uvádíme sice méně filmů, ale zato ve více městech a s více výukovými materiály,“ popisuje programová ředitelka Barbora Kyas záměr intenzivně pracovat s mladými diváky.

Festivalu se budou také po dvou letech účastnit mezinárodní porotci, v Domažlicích se odehraje industry program pro filmové profesionály a cenu za celoživotní přínos dětskému a mládežnickému filmu obdrží Veronika Freimanová a Jiří Bartoška.