Jednatel místní organizace Jiří Babka při slavnostním zahájení krátce vzpomněl na Petra Čečila a další členy rybářského spolku, kteří jej 1. června 1946 založili.

V rámci oslav udělil výbor čestná uznání a pamětní listy současným i bývalým členům, kteří se aktivně zasloužili o rozvoj organizace. Oceněni byli také jednotlivci a organizace, které rybářům pomáhají v jejich činnosti. Plaketu za materiální a finanční pomoc na výchovu dětí a mládeže a za pronájem rybníků v hospodářství místní organizace si převzali starostové městských úřadů v Bělé nad Radbuzou a v Hostouni Libor Picka a Miroslav Rauch.

Jeden z oceněných, Bedřich Skopálek, zavzpomínal, jak se v osmdesátých letech minulého století budovalo dnešní výstavné rybářské sídlo.
„Stavbě rybářského sídla jsme tehdy věnovali spoustu svého volného času, ale mohu říci, že toho nikdo z nás nikdy nelitoval. Dnes už mi zdravotní stav nedovoluje aktivní rybaření, ale o život v rybářském revíru se stále zajímám. Mrzí mě, že invaze bobrů a norků v českých řekách znepříjemňuje život nejen rybářům, ale i ostatním obyvatelům našich řek," řekl Skopálek.

Při oslavách se předvedla i bělská rybářská drobotina.
Pod vedením Pavla Píška ukázaly děti své dovednosti v rybolovné technice. Hod kapkou na terč si vyzkoušeli i mnozí z řad diváků a po celé odpoledne kolem rybníka rybáři i nerybáři s vlastním rybářským náčiním pokoušeli štěstí při rybolovu.

Návštěvníci ocenili i uzené ryby či klobásy z přenosné udírny, kterou pro rybáře zhotovili kamarádi z místní továrny KOVO.

Autor: Marcela Bartoníčková