„Ve čtvrtek se konala zkouška, již vedl místostarosta Jan Dufek. Sešli se na ní muzikanti a hlavní zpěváci, aby nacvičili program," prozradila Lucie Bradová.

Přímo při rozsvícení stromu se sešli obyvatelé Babylonu, kteří snažení muzikantů a malého sboru podpořili i svými hlasy a zpívání u stromečku, jež se uskutečnilo první adventní neděli odpoledne na parkovišti u Sauny, dodali ten správný slavnostní ráz. Nejprve starosta obce Miroslav Pazdera přítomné přivítal a pak už se rozezpíval babylonský lidový sbor, jehož někteří členové měli na hlavě slušivé červenobílé čepičky se světýlky. Ten doprovodili na kytary starosta a místostarosta, na klávesy místostarostova manželka a v kapele byly i foukací harmonika a trubka.

V mateřské škole pro rozsvícení napekli perníčky a byla také vánočka. Pro zahřátí měli Babylonští k dispozici čaj, punč i svařák. U rozsvíceného stromečku panovala výborná nálada a Babylonští si usmysleli, že příští rok udělají při rozsvícení stromku změnu. Chtěli by na tento den pozvat pana faráře, aby lidem vysvětlil význam adventu a promluvil také o vánočních svátcích.