Spolu s domažlickým Sonetem zahraje v tamním letním Amfiteátru AC/DX, německý revival legendárních AC/DC.

Podle ohlasů fanoušků z Německa, Rakouska i Švýcarska údajně jeden z nejlepších, ne – li vůbec nejlepší evropský revival australských rockerů s sebou přiveze i obří zvon a dvě děla, nedílnou součást show dělané podle svých vzorů. „Zvon má v průměru snad dva a půl až tři metry. Bude zavěšen na speciální konstrukci nad pódiem. Bude ozvučen, protože se na něj hraje,“ přibližuje klávesista Sonetu Rudolf Hálek.

AC/DX viděl poprvé naživo před dvěma lety. Od té doby už několikrát se svou aparaturou obstarával pro německé muzikanty při koncertech za hranicemi zvuk. „Já to nemám moc rád, když se hlásá, že je něco nejlepší. Nejlepší bude, když fanoušci přijdou a udělají si svůj obrázek. Každopádně jsou naši hosté výteční muzikanti. Ostatně já bych ani nic špatného nedoporučil,“ dodává na vysvětlenou Hálek, díky jehož kontaktům ostatně také před časem došlo k setkání obou kapel v Chodském hradu v Domažlicích. Výsledkem pak byla dohoda na společném koncertu v Tlumačově.

Ten začíná ve 20.00 hodin a skončí až kolem druhé hodiny ráno. Zatím je dohoda taková, že jako hostitel zahraje nejprve Sonet, poté dojde na pyrotechnikou, děly a zvonem vyšperkovanou show v podání hostujících AC/DX. Vstupné je 180 korun. V případě deště se koncert z letního Amfi přesouvá do sálu Kulturního domu v sousedním Mrákově.