Kovářová o sobě tvrdí, že je „bojovnicí za normální svět“. V minulosti upoutala pozornost několika vyjádřeními. „Chci říkat pravdu. Chci říkat, že někdo je cikán nebo černý, chci rodinu, kterou tvoří muž a žena,“ uvedla před volbami v TV Nova. „Chci chodit do hospody, chci si dávat tlačenku a zapíjet ji pivem. Chci si říkat svůj názor, jaký mám. Nechci, aby se vypínaly weby, nechci, aby mi mazali statusy na Facebooku.“ Bouřlivé reakce vyvolal také její názor na sexuální obtěžování. „Sexuální obtěžování je přirozená věc, kterou podnikali naši předkové, a kdyby ji nepodnikali, tak tady nebudeme,“ řekla v pořadu Seznamu Zpráv. Tento postoj později rozvedla s tím, že kriminalizace se má týkat jen hrubých násilníků. „Pevně ale doufám, že všechny druhy sváděcích rituálů, zdvořilé i méně zdvořilé, zůstanou i v budoucnu legálními. Kriminalizace má čekat jen hrubé násilníky, kteří překročí hranici stanovenou trestním právem. Komu vtip nebo plácnutí po zadku připadají nevhodnými, musí si s tím poradit sám. Tohle totiž žádný zákon nevyřeší. A nesmí řešit. Nebo se tu ušikanujeme k smrti. A k vyhynutí,“ uvedla na Twitteru.

Nová senátorka vsadila na osobní kampaň, půl roku objížděla celý volební obvod, setkávala se s lidmi. „Vítězství se nezíská z kanceláře a ani miliony vyplácané na billboardovou kampaň vám nepomůžou, musíte vyjet za těmi lidmi a potřást si s nimi rukou, a to jsem vše od dubna dělala,“ řekla pro Deník.

Daniela Kovářová, rozená Šindlerová, (*17. listopadu 1964 v Ostravě) je česká právnička, spisovatelka, advokátka se specializací na rodinnou problematiku a politička, bývalá ředitelka Justiční akademie a v letech 2009–2010 ministryně spravedlnosti České republiky ve Fischerově vládě. Od ledna 2018 je prezidentkou Unie rodinných advokátů. V senátním obvodu Plzeň-město teď vystřídá tvůrce večerníčků Václava Chaloupku.