"Je to frmol. Od dvou hodin chodí lidé nepřetržitě. Ještě jsme se nezastavili," řekla Deníku předsedkyně komise Blanka Kopčová, která ve volební komisi sedí pravidelně už několik let. "Řekla bych, že největší zájem je právě o volby komunální. Dokazují to počty příchozích. Teď chodí lidé, kteří se chystají do hospody," poznamenala.

V historické budově panovala příjemná atmosféra. Voliči přicházeli s úsměvem a ženy z osmičlenné komise jim na pozdrav odpovídaly zvesela. "Všechno jde zatím hladce, nezaznamenali jsme jediný problém. Pouze jeden pán chtěl poradit, aby správně odvolil," popsala předsedkyně. Další členka komise pohotově doplnila, že jeden muž jí místo občanky podával kreditní kartu. "Řekla jsem mu, že s kreditkou to nepůjde," zasmála se žena.

Komunální a senátní volby 2022.
ON-LINE: Zeman lituje prohry ČSSD. Ve Slaném ODS zahájila povolební vyjednávání

K volbám vpodvečer vyrazila i paní Jana, volit chodí pravidelně. "Je to naše občanská povinnost. Když neodvolím, nemůžu pak následující čtyři roky nadávat. Tím nechci říci, že bych si na současné vedení stěžovala. Vždycky je ale co zlepšovat, i když v dnešní době nemůžeme čekat žádné zázraky," sdělila žena. Komu dá svůj hlas, ale prozradit nechtěla. "Ať to dopadne, jak to dopadne, věřím, že se nové vedení dohodne a bude pracovat ku prospěchu nás všech," uzavřela volička.

V Klenčí vybírá nové vedení městyse celkem 1026 voličů. V Klenčí pod Čerchovem se ve volebním klání utkají čtyři uskupení. O hlasy voličů budou usilovat Nezávislí kandidáti pro Klenčí v čele se současným starostou Janem Bozděchem. Do boje se pouští Nezávislí kandidáti-TJ s lídrem Františkem Čiperou. Hnutí Občané Klenčí vede zastupitelka Františka Tichá. A posledním kandidujícím subjektem je Výbor pro rozvoj městyse Klenčí pod Čerchovem a okolí z.s. – sdružení DSZ – Za práva zvířat a NK s Jiřím Anderlem.