Předchozí
1 z 14
Další

ANKETA: Komunální volby 2022

Co u vás rozhodne volby?Co u vás rozhodne volby?Zdroj: DeníkČesko čekají poslední zářijový víkend komunální volby. Lidé si své kandidáty do zastupitelstev měst a obcí zvolí v pátek 23. a v sobotu 24. září. Co podle vás může rozhodnout boje o radnici a jaká témata hýbou vaším bydlištěm? Ptali jsme se občanů Domažlicka. Podívejte se na jejich odpovědi.

Martin Volf, hrnčíř, ředitel muzea, Koloveč

Martin VolfZdroj: Archiv M. Volfa

Já bych rád, aby se lidé rozhodovali podle selského rozumu. Všichni se navzájem znají, tak vědí, co od kterého kandidáta mohou čekat. A momentálně o nějakém nosném tématu do voleb nevím.

Jiří Pojar, fotbalový speaker, Domažlice

Jiří PojarZdroj: Archiv J. Pojara

Určitě rozhodne snaha o lepší žití v Domažlicích. Bytová otázka, pracovní příležitosti, veřejností tolik žádaná výstavba venkovního bazénu, podpora rodin s dětmi a tak dále.

Jindřich Krstev, zpěvák, student, Staňkov

Jindřich KrstevZdroj: Denisa Jurášová

Myslím, že komunální politika je pro voliče přehlednější. Každý se rozhodne pro kandidáty, které zná, vidí jejich odvedenou práci a ví, co od nich může očekávat. Za posledních pár let se ve Staňkově zlepšilo mnoho věcí. Jsem velmi spokojen s dopravním spojením do Plzně, vznikla nová hřiště, opravilo se několik budov. Nic bych neměnil, jsem spokojený.

Antonín Strnad, muzikant a DJ, Kdyně

Antonín StrnadZdroj: Archiv A. Strnada

Žiji v malém městě, kde si více vidíme do talíře, a tak si myslím, že rozhodující v komunálních volbách bude i to, jestli lidé zvolení v posledních volbách dostáli svých slibů. Ve Kdyni se budou zavírat dva obchody. A pořádná restaurace také chybí. Naopak vietnamských obchodů je tady až příliš. Kdyby se podařilo motivovat nové obchodníky, byl bych určitě rád.

Jana Podskalská, ředitelka MKS Modrá Hvězda, Kdyně

Jana PodskalskáZdroj: Archiv J. Podskalské

Myslím, že rozhodne to, co daní kandidáti pro svoji obec za uplynulé čtyři roky udělali, jak byli vidět a slyšet i mimo volební kampaň. Snažím se reálně dívat na to, co je splnitelné, na to zda volební sliby vycházejí ze znalosti problematiky, na to zda lidé, kteří se o místa ve vedení obcí ucházejí, mají potenciál pro danou obec pracovat a svým způsobem pro obec žít nebo jde především o volební výkřik, který krátce po volbách vyšumí. Lidé ve vedení obcí neměli vůbec snadné poslední čtyři roky, museli se vypořádat s covidem, teď je zase velká ekonomická krize a zátěž, to všechno může hrát roli, pozitivní i negativní. Co přímo volby ovlivní, si netroufám říci, věřím však, že solidní kandidáti se obejdou bez urážek, fake news a povedou slušnou kampaň vůči protikandidátům.

Michal Malík, CNC obráběč kovů, Holýšov

Michal MalíkZdroj: Michal Malík

Výstavba obchvatu města a výstavba bazénu. Plavecký areál by byl fajn, ale myslím, že nejvíc trápí město naprosto přetížený dopravní provoz a s tím je třeba něco udělat.

Miloslav Diviš, servisní technik, Koloveč

Miloslav DivišZdroj: Deník/Zuzana Němejcová

Myslím, že hlavním tématem naší obce je úspěšné zvládnutí rekonstrukce kanalizace, která nedávno započala.

Jana Maníková, pečovatelka psů v útulku, Chodov

Jana ManíkováZdroj: Jana Němečková

O výsledku voleb by u nás mohla rozhodnout výstavba víceúčelového sportovního hřiště, vybudování chodníků kvůli bezpečnosti a obnova lesů po kůrovcové kalamitě.

Klára Schleissová, referentka v cestovní kanceláři, Domažlice

Klára SchleissováZdroj: Deník/Zuzana Němejcová

Místa k parkování, hřiště a aktivity pro děti, protože tady toho pro rodiny s dětmi moc není.

Lenka Konôpková, účetní (nyní na mateřské dovolené), Hluboká u Kdyně

Lenka KonôpkováZdroj: Deník/Zuzana Němejcová

Určitě místa ve školkách, za tři roky mě znovu čeká dávat dítě do školky. A to samé i ve škole, teď jde dcera do první třídy a měla jsem obavy, jestli se vůbec dostane.

Přemysl Drdáček, kuchař, Pec pod Čerchovem

Přemysl DrdáčekZdroj: Deník/Zuzana Němejcová

V Peci se nyní dělá kanalizace, je skvělé, že se do toho obec pustila, konečně bude čistý i potok Čerchovka. O volbách by mohlo rozhodnout chybějící dětské hřiště, místo, kde by se matky s dětmi scházely a mohl by být také více rozvíjen kulturní život obce.

Gabriela Mašlonková, obchodní zástupce, Pařezov

Gabriela MašlonkováZdroj: Archiv G. Mašlonkové

Můj hlas ve volbách by mohl mít ten, kdo by v naší obci zajistil obchod s potravinami a četnější spoje veřejné dopravy do Domažlic. Například v odpoledních nebo večerních hodinách nejede ani jeden autobus tam nebo zpět. Myslím hlavně na dětské kroužky a sportovní činnosti, které jsou až po vyučování. Také mi nevyhovuje systém odpadů. Nemáme v obci popelnice jako je běžné v jiných městech a obcích. Odpad se skladuje ve velkých otevřených kontejnerech, kde silně zapáchá. V ostatních potřebách pro běžný život rodiny jsem s naší obcí spokojená.

Zapojte se také do ankety Deníku

Na sídlišti není kde zaparkovat. Chybějí zubaři. Ulice jsou plné děr. A zrovna ve vaší obci stále chybí kanalizace, ačkoliv ji zastupitelé slibují roky. Témata, která vás trápí. Co bude tím hlavním tématem zářijových komunálních voleb ve vašem bydlišti? Co u vás rozhodne volby? Dejte nám vědět ZDE. Deník tu žije s vámi!

Co u vás rozhodne volby?Co u vás rozhodne volby?Zdroj: Deník