Kdo by to ale nestihl či se mu nechtělo, může využít příležitosti výletu na Šumavu, který se koná až 24. června, ve středu. Ten den se bude odjíždět v 6:27 autobusem směrem do Klatov. Odtud se bude pokračovat vlakem v 8:23 na Špičák. Tady se půjde trasa směrem na Špičácké sedlo, Hogmanky a kolem hotelu Belveder až do Železné Rudy. Pro zdatnější turisty je připravena i delší trasa, která bude mít kolem 10 kilometrů či 12 kilometrů. Kratší z těch dvou povede ze sedla na Pancíř, Hofmanky a Železnou Rudu. Delší varianta pak vede z Pancíře na Gerlovu Huť a do Železné Rudy. Tento výlet vede M. Senohrábková.

V Horšovském Týně mají ale program pro oba víkendové dny. Útulek pro psy Tlapky v naději Horšovský Týn pořádá charitativní bazárek, kterým pomůžou opuštěným pejskům. Bazárek bude po oba dva dny vždy od 10:00 do 13:00. Koná se v Blešárně na Husovo náměstí vedle Květinky. Na prodej bude oblečení, knihy, hračky, domácí potřeby a mnoho dalšího.

Výtěžek z akce se použije na chod útulku a na péči o opuštěné pejsky, kteří jsou v horšovskotýnském útulku umístěni.

Ovšem počasí je vrtkavé a tak lze vyrazit v případě deště i za filmovou kulturou. V Domažlicích promítá kino Čakan v Domažlicích nový český film s Ivanem Trojanem v hlavní roli – Bourák. Promítání je 20.července od 19:30. Bouráka můžete vidět i v Horšovském Týně, zde ho budou v kině pouštět v neděli od 18:00.

V neděli si na své přijdou děti, kdy Čakan pouští od 15:30 animovanou komedii Frčíme.

Horšovskotýnské kino promítá i v sobotu, konkrétně od 20:00 film Nejvyšší pocta, což je skutečný příběh zdravotníka amerického letectva U.S. Air Force.