Pumptracková dráha v Domažlicích

KDY: Kdykoliv
KDE:  Domažlice
ZA KOLIK: Zdarma

Dráha vznikla na travnaté ploše na Palackého sídlišti. Je určena cyklistům všech věkových kategorií. Pump-track je netradiční sport, který se provozuje na malém okruhu se zvlněným povrchem, kde se jezdec pohybuje a zrychluje jen takzvaným pumpováním hliněných boulí.

Naučná stezka

KDY: Kdykoliv
KDE: Domažlice
ZA KOLIK: Zdarma

Vyrazte na naučnou stezku, která vede z Domažlic, respektive z okraje Týnského předměstí až na Baldovské návrší. K vidění je sedm soch na úseku přibližně 1,5 kilometru. Tyto sochy vytvořilo celkem pět umělců v rámci sochařského sympozia Tusta Sculpta v roce 2015.

Hradiště Tasnovice

KDY: Kdykoliv
KDE: Tasnovice 
ZA KOLIK: Zdarma

Navštivte jedno z největších západočeských slovanských hradišť, které se nachází na návrší západně od Tasnovic nedaleko Horšovského Týna. Hradiště stávalo na Svatovavřinckém vrchu nedaleko kostela svatého Vavřince a spolu s ním je chráněno jako kulturní památka. Dnes si můžete prohlédnout už jen pozůstatky valů, které jsou dochované v nejvyšší části vrchu.

Čertův kámen v Babylonu

KDY: Kdykoliv
KDE: Babylon 
ZA KOLIK: Zdrama

U Babylonu se nachází viklan Čertův kámen, jehož délka je čtyři metry a výška 1,5 metru. Kámen bochníkového tvaru vznikl zvětráváním a erozí žuly v Babylonské kotlině.