K výročí narozenin Václava Havla

Kino ve Kdyni uvede v sobotu celovečerní film Havel, který přináší příběh jedné z nejvýraznějších osob naší historie Václava Havla, konkrétně mapuje jeho disidentské období. Film bude promítán k výročí Havlova narození. První porevoluční prezident by se 5. října dožil 84 let.

KDY: 3. října od 20 hodin
KDE: Kdyně

Otevřou naučnou stezku a zasadí lípu a dub

Zaniklá obec Lučina ožije během prvního říjnového víkendu. V 10.45 hodin bude na místě bývalého pivovaru slavnostně otevřena naučná stezka Lučina-skanzen odhalené minulosti. Události se zúčastní velvyslanec Spolkové republiky Německo, Dr. Christoph Israng a zemský rada okresu Cham a předseda Krajského zemského sněmu Horní Falce Franz Löffler. Součástí akce bude zasazení symbolických stromů – české lípy a německého dubu a dále exkurze po Lučině. Na neděli se zde chystá česko-německý Půlmaratorn Český les 2020 s trasami 8 a 21 km.

KDY: 3. října v 10.45 hodin
KDE: Lučina

Okolo Jivjanských rybníků

Vydejte se na vycházku okolo soustavy Jivjanských rybníků a zažijte skutečný ptačí festival. Cílem je pozorování protahujícího, hlavně vodního a mokřadního ptactva. Zájemce provede Libor Schröpfer z Holýšovského ornitologického klubu (tel.: 732 370 036). Vycházka se uskuteční za každého počasí, proto organizátoři doporučují vhodné oblečení a obuv. Sraz zájemců je v neděli 4. října v 7.30 hodin u radnice v Holýšově nebo v 8 hodin na hrázi Jivjanského rybníka. Předpokládaný konec cca ve 12.00 hod. Občerstvení je zajištěno. 

KDY: 4. října od 7.30 hodin
KDE: Holýšov

Peklo v nebi

Premiéru divadelního představení Peklo v nebi uvede v pátek a v sobotu v kulturním domě v Kolovči místní divadelní spolek Kolofantí. Vstupenky na původní muzikál Martina Volfa a Přemka Haase se za 150 Kč prodávají na konkrétní místo k sezení u stolu.

KDY: 2. a 3. října od 19. hodin
KDE: Koloveč