Komentovaná vycházka na Pleši

Historická přednáška a návštěva zaniklých sídel, jako je obec Pleš, bývalá rota pohraniční stráže Václav, ale i představení přírodní rezervace Veský mlýn, pramenu Bílého potoka a návštěva rozhledny Böhmerwaldturm na Ebene a přírodního „muzea“ Bügellohe. Vycházka povede z Pleše kolem kaple Panny Marie a pozůstatků kostela Jana Křtitele ke st. hranicím, dále přes přírodní rezervaci Veský mlýn a rozhlednu na Ebene k prameni Bílého potoka, přes bývalou rotu pohraniční stráže Václav a Baarovou cestou se výletníci vrátí zpět.. Trasa má cca 10 km. Výkladu se ujme průvodce A. Hříbal. Sraz účastníků je v 10 hodin před hostincem na Pleši.

KDY: 27. září od 10 hodin
KDE: Pleš 

Komentovaná prohlídka

Vydejte se s průvodcem na procházku historickým centrem Horšovského Týna. Výklad bude zajištěn v českém, anglickém a německém jazyce. Vstupné je 80 Kč, snížené 50 Kč. Předprodej vstupenek v informačním centru nebo na stránce www.kinohorsovskytyn.cz

KDY: 26. září od 15 hodin 
KDE: Horšovský Týn 

Svatováclavská jízda

Jubilejní dvacátá svatováclavská jízda odstartuje v sobotu v Mrákově. Mezi 9. a 10. hodinou je sraz účastníků a přejímka koní. Na 10.30 hodin je plánovaný odjezd do Domažlic. V pravé poledne bude jízda slavnostně přivítána na náměstí v Domažlicích. Na programu je vystoupení Dechové hudby Domažličanka, Trubačů OMS, přivítání sv. Václava a žehnání koní. Na akci srdečně zve Dobrovolné sdružení chovatelů a přátel koní Domažlicka a Klatovska, obec Mrákov a město Domažlice.

KDY: 26. září od 9 hodin 
KDE: Mrákov, Domažlice

Pochod pro rodiče a děti

32. ročník pochodu pro rodiče a děti Toulky zlatem podzimu (5 km) startuje 27. září v nové ZŠ v ulici Msgre B. Staška v Domažlicích od 13.30 hodin do 14.30 hodin. Na trase zastávky s poznáváním listů, plodů, hub, ptáků a savců, opékání donesených buřtů.

KDY: 27. září od 13.30 hodin
KDE: Domažlice