Návštěvníky rádi přivítají například v Muzeu Chodska. "V pátek 5. června od 17:00 vás srdečně zveme do Chodského hradu na slavnostní zahájení a křest knihy MEZI ORLEM A LVEM – DOMAŽLICKO V LETECH PRVNÍ VÁLKY. Při vyslovení pojmu válka se nám vybaví vojáci, bojové scény, poničená krajina a domy. Kniha a výstava válku představuje hlavně jako hluboký zásah do běžného života všech lidí – na frontě i v zázemí," uvedla historička muzea Kristýna Pinkrová.

Kniha a stejnojmenná výstava mapuje, jak v našem kraji za válečných let naši předci žili, jak se nekončící boje podepsaly na zdejším hospodářství, společenském životě, soužití národností a vztahu lidí k monarchii a republice.

"Dále je na Galerii ochoz k vidění výstava „Falešné hranice“, která vychází z příběhů publikovaných v knihách „Kámen“ a „Falešné hranice“. Na mnoha příkladech i z našeho regionu popisuje příběhy účastníků a zákulisí zákeřných zločinů, které spočívaly v organizování pastí pro předem vytipované oběti vyprovokované k útěku z Československa," doplnila Pinkrová.

Muzeum je otevřené každý den, i o víkendu, a to od 9:00 - 12:00 a 13:00 - 17:00.

Komu by se ale chtělo ven, může zaskočit na rybářské závody v Kolovči. Rybářský spolek Koloveč zve všechny příznivce rybaření na tradiční rybářské závody konané v sobotu 6. června 2020 na rybníku "U HOLCE". Zápis začíná již v 5:30, v 6:00 odstartuje první kolo a druhé kolo v 9:30. Mezitím proběhne přestávka a přelosování míst. Výsledky lze očekávat kolem 12:30. Co se týká pravidel, pořadatelé je upřesní na místě.

Na vítěze a úspěšné rybáře čekají hodnotné ceny. Občerstvení je taktéž zajištěno.

Nicméně spektrum akcí je široké. V sobotu 6. června se taktéž koná slavnostní vysvěcení kaple Panny Marie Ustavičné pomoci, která se nachází u silnice směrem na Borovici u Horšovského Týna.

Kapli vysvětí biksup plzeňské diecéze Tomáš Holub. Slavnostní polní mše začne ve 14:00. Poté bude následovat Procházka s Procházkou, tedy se Zdeňkem Procházkou, a to konkrétně na Loretu. Součástí procházky bude i návštěva otevřené Loretánské kaple, kde krátce promluví o zámeckém parku i Richard Kolek z Národního památkového ústavu - Státní hrad a zámek Horšovský Týn. Procházku nakonec završí slova pokoje a naděje p. Marka Badidy.