Zvláštní internetové stránky Střediska západočeských spisovatelů 'Západočeští spisovatelé za časů viru' získaly nově i výtvarný rozměr. Rozšířily se totiž o rubriku Plzeň očima dětí v době koronaviru.

Rubrika vznikla díky spolupráci se Základní uměleckou školou v Jagellonské ulici v Plzni, s níž Středisko západočeských spisovatelů úspěšně spolupracovalo již na tvorbě sborníku Trabanti mezi námi.

„Děti i teenageři jsou v těchto dnech odříznuti od světa možná více, než dospělí. Jsou se svojí rodinou, ale nemohou do školy, výuka probíhá on-line, nemohou provozovat kolektivní zájmové aktivity a už několik týdnů neviděli své kamarády. Proto jsme se rozhodli, že bychom jejich výtvarnými pracemi, v nichž ztvární pohled na naše město a život v něm v současné době obohatili náš literární web,“ vysvětluje důvody členka SZS Gabriela Špalková. A výtvarné práce, které už nyní na webu jsou, dokládají, že ani v této době nijak neutrpěla chuť dětí učit se a tvořit.

„Postupně budeme výtvarné práce uveřejňovat na titulní straně našeho webu, všechny je posléze najdete v naší webové galerii a objeví se i jako ilustrace některých textů,“ říká členka SZS Tereza Čermáková.

Galerii s obrázky od dětí najdete zde.