Za příjemné zpestření přestávky mistrovských fotbalových soutěžeí považují sportovní fanoušci zimní podobu oblíbené Tip ligy Domažlického deníku. A pokud ne všichni, tak alespoň ti, kteří se v premiérovém ročníku zimní Axis Optik Tip ligy umístili mezi jedenáctkou nejlepších. Právě ti se minulý čtvrtek sešli na slavnostním vyhodnocení soutěže v restauraci Mexiko u Kocoura.


Vítěz
Zimní tip liga byla na rozdíl od té klasické jarní či podzimní kratší, pouze osmikolová. Začala 22.ledna a hned do prvního kola se zapojila bezmála stovka tipařů, kterých se nakonec registrovalo přesně 120. Hlavní rozdíl byl ale v nabízených zápasech. Ty totiž nebyly jen fotbalové, ale sázelo se i na basketbal, florbal, futsal či hokej nebo volejbal. „Některé sporty jsem dosud ani nesledoval. A problém byl také s tabulkami či výsledky, které se v novinách hledali hůře. A nebo vycházely až v pátek, když já tikety obvykle podávám už ve středu,“ s úsměvem si trochu postěžoval Josef Šerlovský z Postřekova.
Jak ale konečné pořadí tipování ukázalo, výsledky z předešlých kol ani nepotřeboval a vyplatily se mu sázky ´naslepo´. V osmi soutěžních kolech nasbíral celkem 82 bodů a s náskokem celou soutěž vyhrál. Od zástupce hlavního partnera soutěže, jednatele firmy Axis Optik Klementa Mitáčka tak převzal obálku s největší prémií. „Je to poprvé, co jsem se dostal mezi nejlepší a hned jsem vyhrál,“ usmíval se Šerlovský, který klasickou Tip ligu hraje od jejího začátku, a to hned s celou partou postřekovských kamarádů. „Povedlo se mi předposlední sedmé kolo. Bylo to ale jen štěstí. A v posledním kole jsem už vedení udržel,“ přiznal spokojený vítěz.
Spokojenost
Spokojení byli i další účastníci malé slavnosti v Mexiku U Kocoura. „Bylo to dobrý. Člověk se tak opět těšil na výsledky, které ale musel v novinách trochu hledat. Ale alespoň to bylo zajímavější,“ řekl třeba Ondřej Starinský. Vítěz šestého kola, který v konečném pořadí skončil spolu s dalšími třemi sázkaři na pátém místě. „I v zimě jsme si tak užili trochu toho sportovního vzrušení. A už se těším na klasickou Tip ligu,“ dodal Starinský.
Nový začátek
Sázení pouze na fotbalové výsledky přitom opět startujeprávě dnes.
Letošní jarní APM–Automotive Tip liga ale s ohledem na několik podzimních předehrávek nepotrvá tradičních třináct týdnů, ale bude pouze jedenáctikolová.