deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

deník.cz Právě teď

Spojení přerušeno: U sopky Ostraja na Kamčatce na východě Ruska havaroval vrtulník. Podle médií patřil tajné službě.

Referenda: Italové budou zřejmě v příštím roce hlasovat o eutanazii a o legalizaci spotřeby a pěstování marihuany.

Jako sportovec končí: Na motorce v Albánii to dozrálo. Těším se, že zpomalím, říká veslař Synek o konci kariéry.

Letní počasí: Česko čeká teplý víkend. Výraznější ochlazení přijde zřejmě až na začátku října.

Penzionovaný duchovní: Ve věku 69 let zemřel polský biskup Janiak, kterého letos Vatikán potrestal za krytí zneužívání dětí.

Zbožňovaný: Do českých kin dnes přichází nová česká komedie režiséra Petra Kolečka. Hlavní postavu ztvárnil Jiří Bartoška.

Pro nouzové použití: Americká firma Novavax a indická společnost Serum Institute of India požádaly WHO o schválení nové vakcíny proti covidu.

Letecké eso: Ve Svatém Kříži si připomněli legendárního českého pilota RAF Kuttlewaschera. Vzlétl i slavný letoun Hurricane.

Cena Febiofestu: Hlavní soutěž mezinárodního filmového festivalu vyhrál švédský film Charter o cestě matky k jejím dětem.

Šakal zůstane za mřížemi: Francouzský soud potvrdil doživotí pro teroristu Ramíreze Sáncheze. Usiloval o zmírnění trestu.

Boj s korupcí: Rekonstrukce státu ocenila 21 politiků za prosazování protikorupčních zákonů. Mezi nimi Michálka či Výborného.

Návrat kultury: V Somálsku se po 30 letech konalo první veřejné promítání. Lidé viděli dva filmy místního režiséra Ibrahima CM.

Jsme tentokrát připraveni?: Nemocnice shromažďují zásoby na další vlnu pandemie. Mají nové obleky i zásoby kyslíku.

Zemřel otec Notting Hill: Podle agentury Press Association zemřel britský filmový režisér Roger Michell. Bylo mu 65 let.

Otrávená Bečva: Schůze Sněmovny ke zprávě vyšetřovací komise k havárii se uskuteční zřejmě později než do konce září.

Suvenýr: Návštěvu papeže Františka v Košicích bude připomínat symbolická bankovka. Je na ní Svatý otec a Dóm sv. Alžběty.

Ostrá kritika Maláčové: Na ministerstvu nic nedělala. Pojala ho jako marketingový nástroj, řekl premiér o ministryni z ČSSD.

Podvodník z Kladna: Vybíral zálohy na dlažby, ale dílo neodvedl. Za podvody nezaměstnanému muži hrozí pět let vězení.

Udolala Rusku: Tenistka Martincová postoupila na turnaji v Ostravě do čtvrtfinále. V něm narazí na Sakkariovou.

Mladá fronta: Budějovický soud poslal vydavatelství opět do konkurzu. Firmu prý nelze reorganizovat, když nemá provoz ani zaměstnance.

Jihomoravský hejtman Grolich: Jsme nejhůře financovaný kraj na obyvatele. V rozpočtu nám chybí dvě miliardy.

Jednání o dolu Turów: Polští vyjednávači uvažují o zrušení cesty do Prahy. České návrhy by prý vyšly na víc než pokuta od EU.

Olympijský turnaj: Čeští hokejisté vstoupí do turnaje v Pekingu ve středu 9. února proti Dánsku. Dva dny poté nastoupí proti Švýcarům.

Až šest různých testování: Účast dětí ve sportovních oddílech či zájmových kroužcích se rodičům může pěkně prodražit.

Dovolání k Nejvyššímu soudu: Tři muži odsouzení za zmanipulovanou zakázku na rekonstrukci barokního areálu Kuks nesouhlasí s trestem.