deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Demonstrace proti vládě: V centru Ostravy na Masarykově náměstí protestuje asi tisíc lidí. V Ostravě se jich účastní i Tomio Okamura.
Gigantický sumec na Olešné: Ulovená ryba měla přes dva metry třicet a je největší za několik desítek let. Chytil ji rybář Martin Fryč s kamarádem. Luhanská oblast chce být s Ruskem: Vůdce samozvané Luhanské lidové republiky Leonid Pasečnik oficiálně požádal Putina o připojení k Rusku. Zase ryjeme držkou v zemi: Tak zní hesla demonstrantů na Václanském náměstí, kde začal protest proti vládě. O minisérii Pozadí událostí očima protagonistky: Cítím se být feministkou i bojovnicí proti ústrku bílých boháčů, svěřila se časopisu Story v rozhovoru Martha Issová. Studie odhalila, kdy je nejlepší cvičit: Podle vědců záleží na pohlaví a cíli. Pro muže je lepší večer, pro ženy ráno pro hubnutí a večer pro nabírání svalů. Doubledeckery v Ostravě odvezly do zoo tisíce lidí: Sezona s dvoupatrovými autobusy ještě nekončí. Poslední možnost svézt se jimi budou mít lidé nadcházející víkend.
Povolební koalice: Ve Znojmě podepsaly memorandum o spolupráci subjekty ANO, SPD a nezávislé osobnosti a Znojmáci.
Rosťa Novák představuje Boom vol. 2: Studenti Kyjevské akademie divadelního a cirkusového umění spolu s českou La Putykou ukážou inscenaci v pátek i Česku.
Při požáru v Číně zemřelo nejméně 17 lidí: Plameny pohltily restauraci ve městě Čchang-čchun na severozápadě země. Tři další jsou zranění, uvedla AFP.
Smolař Souček: Penaltu jsem měl dát, litoval kapitán. Ukázali jsme naše srdce, svěřil se deníku v rozhovoru.
Zrušená ruská síť byla největší od začátku války: Ovlivňovala hlavně Německo, Francii, Itálii, Ukrajinu a Británii pomocí více než 60 falešných zpravodajských webů.
Turecké banky proti Rusku: Banky přestaly používat ruský platební systém Mir, uvedla turecká televize NTV. Rusům tak ztěžují platbu kartou.
Zrušená čínská kampaň mířila i na Česko: Čínská síť fungovala samostatně na více platformách a ovlivňovala i zahraniční politiku ČR vůči Číně a Ukrajině.
Facebook zrušil dvě sítě ovlivňující politiku: Společnost Meta zrušila čínskou a ruskou síť, které porušovaly zásady proti “koordinovanému neautentickému chování”.
Příměří teď možné není: Dokud se Rusko nestáhne, nelze o něm jednat, říká generál a kandidát na prezidenta Petr Pavel v rozhovoru pro Deník.
Kritika slovenského ministra vnitra Mikulce: Slovenské listy ho kritizují ohledně kontrol ze strany ČR. Je to jen další z příkladů jeho neschopnosti, píšou.
Ukrajinské síly posilují své pozice: Posili přicházejí do Lymanu v Doněcké oblasti, v okolí města pokračují prudké boje, uvedla Amerika.
Nová hrozba: Vědci našli virus podobný covidu, vakcíny na něj nefungují. Podívejte se: Relikvie svatého Václava dorazila do Staré Boleslavi.
Podle Dánska bude plyn z Nord Streamu unikat týden: Evropští politici nadále mluví o sabotáži. Detailněji bude možné poškozená místa prozkoumat po vyprázdnění plynovodů.
Zraněný vlk by operaci nepřežil: Jeho stav je příliš vážný, zlomenou má i čelist. Je příliš zesláblý, řekl záchranář Vladimír Tomáš Smolík.
Dnes začíná 127. sezona České filharmonie: V pražském Rudolfinu ji zahájí pod svou taktovkou šéfdirigent Semjon Byčkov. Druhý koncert se koná zítra.
Soud EU zamítl žalobu Agrofertu: Firma žalovala europarlament kvůli utajování dokumentů týkající se rezoluce o střetu zájmů Andreje Babiše.
Poškození plynovodů Nord Stream není náhoda: Všechny dostupné informace nasvědčují tomu, že trojice úniků byla výsledkem úmyslné akce, jsou přesvědčeny státy EU.