Ve čtvrtek ráno zachvátil požár podkroví rodinného domu ve Staňkově. S požárem celé dopoledne bojovali staňkovští profesionální hasiči i dvě dobrovolné jednotky ze Staňkova a Holýšova.

„Zásah komplikovalo velké množství uskladněných věcí," popsala tisková mluvčí krajských hasičů Pavla Jakoubková. Podle mluvčí vznikl požár věcí v podkroví pravděpodobně od kamen. „Uživatelka je nechala bez dozoru a nedodržela bezpečnostní vzdálenost hořlavých materiálů od tepelného spotřebiče," uvedla Jakoubková.

Podle informací Deníku žije obyvatelka v domě i přesto, že byla vyplacena a dům již byl prodán novému majiteli.
„S paní jsou bohužel problémy, nechce se odstěhovat. Majitel, kterému nyní dům patří, je z toho vysloveně nešťastný. Zvlášť když mu podkroví teď vyhořelo," říká starosta Staňkova Alexandr Horák a poznamenává, že by se nedivil, kdyby se zjistilo, že v případě požáru šlo o úmyslné zavinění.

Město Staňkov zajistilo kontejner pro požárem zasažené věci, stejně jako náhradní ubytování pro postiženou.
„Celý den jsme trávili hledáním a zajišťováním náhradního ubytování, ale paní je prozatím odmítla a zůstává v domě, který je bohužel celý mokrý, jelikož ho samozřejmě hasiči prolili vodou," poznamenal starosta Horák.

Na střechu se oheň z podkroví nerozšířil. Škody podle prvotního šetření nepřesáhnou 100 tisíc korun, uchráněné hodnoty se odhadují na jeden milion.