Velikonoční víkend v Trhanově začal dramaticky. V časných ranních hodinách tam došlo k požáru v dřevozpracujícím podniku.

Oheň zachvátil výrobnu dřevěných briket v sobotu před půl pátou hodinou ranní. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Domažlic i dobrovolné jednotky z Trhanova, Chodova a Klenčí pod Čerchovem.

„Slyšeli jsme hasiče a to nás vytáhlo z postele," řekla kolem šesté hodiny ráno obyvatelka Trhanova, která se z nedaleké chalupy přišla na požár podívat s manželem. „Tahali pak vodu z rybníka. Nejdřív jsme se báli, že možná hoří něčí dům, ale byla to továrna. Obloha nad ní zářila oranžově a valila se spousta kouře," dodala.

Likvidace požáru se protáhla až do odpoledních hodin.

„Ještě tady budeme asi pěkně dlouho," uvedl krátce před svítáním jeden ze zasahujících hasičů. „Uvnitř je to nebezpečné, jsou tam dřevěné brikety, střecha budovy je nestabilní, stejně jako její zeď," podotkl.

„Jde o historickou budovu o půdorysu přibližně 10 krát 20 metrů. Jsou v ní i stroje na výrobu briket. Zásah u požáru nám ztěžuje nestabilita budovy," upřesnil pak během dopoledne velící důstojník směny Miroslav Moule. „Pokoušíme se stabilizovat přední část budovy, abychom mohli všechny věci, které uvnitř ještě doutnají, bezpečně vynosit ven," popisoval.

Při požáru nebyl nikdo zraněn, jeho příčina se vyšetřuje. Škoda byla předběžně odhadnuta až na tři miliony korun. Největší škodu způsobil oheň zřejmě na lisovacím zařízeních.