Dým stoupající ze střechy rekreačního objektu stojícího zhruba 200 metrů od hotelu Lesana byl 19. dubna ve 20.20 hodin důvodem k výjezdu hasičů.

„K požáru vyjeli místní dobrovolní hasiči z Pece a jejich kolegové ze sousedního Chodova, dále i z HZS Domažlice. Po příjezdu na místo byla v plamenech obytná místnost v přízemí, půdní prostor byl zakouřený. Hasiči se do objektu dostali po použití páčidla," uvedla k události krajská mluvčí hasičů Pavla Jakoubková.

Vzhledem k poloze objektu bylo při hašení vytvořeno provizorní čerpací stanoviště a využita dálková doprava vody.

„Požár se podařilo zlikvidovat pomocí vysokotlaku a použití smáčedla. Zakouřený půdní prostor byl odvětrán přetlakovou ventilací, došlo také k rozebrání střechy aby se vyloučilo šíření požáru. Aby se odhalila možná skrytá ohniska, byla využita i termokamera," doplnila mluvčí hasičů s tím, že příčina požáru je v šetření .

„Zásah byl rychlý a jsem rád, že se vše podařilo včas zvládnout a zabránilo se velké škodě. Zvenčí nejsou na objektu patrné větší následky požáru. Náš sbor nemá dýchací přístroje, proto vím od kolegů, kteří uvnitř byli, že tam prohořel strop. Jako pravděpodobná příčina vzniku požáru připadá v úvahu závada na elektroinstalaci," uvedl Deníku místní hasič a starosta Pece Jan Riederer.

Požár rekreační chalupy v Peci.

Požár rekreační chalupy v Peci.