„Vstávej, hoří, probudil mě manžel. To už ze sousedovy stodoly šlehaly plameny. Bylo to strašné. Hrozně jsem se bála, aby oheň nepřeskočil na naši chalupu. Obec je na suchu, protože místo vody máme v hasičské nádrži bahno," řekla žena z Jeníkovic, která spolu s ostatními sousedy sledovala snahu hasičů.

Pěti jednotkám hasičů se zhruba po dvou hodinách podařilo dostat pod kontrolu oheň, který zcela zachvátil seník o rozměrech 50 krát 20 metrů napěchovaný slámou. Škoda je předběžně odhadnuta na 2,5 milionu korun. Příčina požáru ještě není známa.

„Při našem příjezdu byl objekt celý v plamenech. Nám se podařilo dostat oheň pod kontrolu a zamezit jeho rozšíření na okolní budovy. Nyní čekáme na techniku na vyskladňování slámy. Sláma bude rozprostřená na louce majitele a bude ji hlídat místní jednotka. Prázdný objekt pak bude také dohašen," řekl přímo na místě požáru hasič Michal Bečvář, velitel zásahu.

Zásah nebyl vůbec jednoduchý.
„Měli jsme trochu problém s odpojením elektrické energie. To podle nás trvalo poněkud dlouho, a proto jsme začali hasit s vědomím, že je to tady pod proudem," popsal pernou chvilku Bečvář.

Obrovský seník, z něhož padaly ohořelé dřevěné trámy a prkna, měl naštěstí kovovou konstrukci.
„Kovová konstrukce je svým způsobem plus, protože drží stavbu pohromadě. Na druhou stranu je železo zrádné, neboť na něm není poznat, kdy se zbortí," dodal Bečvář.

Hned vedle hořícího seníku navíc byla stáj plná zvířat. Ani jedno však neutrpělo žádnou újmu, protože se je včas podařilo vyhnat na pastvinu.

Oheň vzal soukromému zemědělci slámu, kterou nedávno usušil a jež měla vystačit pro dobytek na celou zimu.
„Je mi jich hrozně líto. Před pár dny svezli slámu pod střechu. Dřeli se od rána do večera a teď během chvilky nemají nic," řekli ostatní sousedé.