„Při výbuchu došlo ke zranění sedmdesátiletého muže a šestašedesátileté ženy. Připravovali si na plynovém sporáku jídlo, unikal plyn a následně došlo k výbuchu," popsala policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Policisté provedli evakuaci bytového domu, na místě zasahovali hasiči i zdravotníci.

„Zraněné osoby s popáleninami převážně v obličeji byly vrtulníkem transportovány na Kliniku popáleninové medicíny na Královských Vinohradech. Při transportu byly při vědomí," řekl mluvčí záchranářů Martin Brejcha.

„Byl to byt mého tchána. Snad budou oba v pořádku. Bombu měli na záchodě a bouchla proto, že byla špatně utažená. Vlastní ještě byt ve vedlejší bytovce, tak až přijdou z nemocnice, budou se mít kam vrátit," řekla se slzami v očích mladá žena, která přímo na místě sledovala zásah záchranářů.

O budoucnosti bytového domu, který byl po výbuchu viditelně poškozen, rozhodne statik. Došlo i k vyhnutí některých panelů. Zadní stěna domu byla viditelně popraskaná a posunutá směrem ven.

EVAKUACE BYTOVKY
Po neštěstí byla evakuována celá bytovka. „Jedná se o šest bytových jednotek, ve kterých bydleli většinou dva dospělí a děti. Jsme malá obec, nemáme k dispozici žádné volné byty. Pomoci můžeme s uskladněním materiálních věcí, pokud by se bytovka strhávala," konstatoval starosta Jan Michal. Pro první chvíli nabídl lidem z poškozené bytovky možnost přebývat v místním kulturním domě.

V dlouhodobém horizontu zmínil možnost přechodného ubytování v penzionu v nedaleké Hoře Svatého Václava.