Majitele rodinného domku v Chodské Lhotě vyděsil v pondělí večer požár dřevěné chatky na vlastní zahradě.

„Viděli jsme z okna, že nám hoří zahradní chatka. Manžel vyběhl ven a spatřil utíkajícího chlapa. Podařilo se mu ho chytit. Nevíme, kdo to byl, ani jak se do oplocené zahrady dostal,“ řekla obyvatelka domu s tím, že výtečníka si na místě převzala policie.


„Nevíme, co tady dělal. Zřejmě tu chtěl přespat a dělal si ohýnek, od kterého chatka chytila,“ dodává její švagrová.


Kdyňští policisté u hořící chatky našli bundu, láhev pravděpodobně alkoholu a zajistili silně podnapilého muže, který zřejmě nebyl místní.
„Protože byl muž silně podnapilý, nemohl být hned vyslechnut. Byl převezen na záchytnou stanici. Kdyňští policisté prošetřují, zda byl požár založen úmyslně, nebo z nedbalosti,“ řekla domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová.


Na místě požáru zasahovali jak domažličtí profesionální hasiči, tak i jednotky dobrovolných hasičů z Chodské Lhoty, Kdyně a Pocinovic.
„V době příjezdu domažlických profesionálů byla zahradní dřevěná chatka o rozměru zhruba 4 x 2 metry v plamenech a na místě již zasahovali dobrovolní hasiči,“ uvedla mluvčí HZS Pavla Jakoubková


Aby se dostali k hořící chatce, museli přestřihnout zámek na vstupní bráně a odstranit plot sousedního pozemku, který k hořící chatce bezprostředně přiléhal. „Celková škoda na majetku byla předběžně vyčíslena na tři tisíce korun,“ dodala Jakoubková.