K požáru truhlářské dílny vyjíždělo po druhé hodině v noci do Hradiště na Domažlicku osm jednotek hasičů. "Na místě zasahovaly dvě profesionální a šest dobrovolných jednotek. Požár byl v plném rozsahu," uvedl mluvčí hasičů Petr Poncar.

Hasiči měli při hašení ztížené podmínky. "V objektu byly zatížené střešní konstrukce, hrozilo tedy riziko propadnbutí stropů a zásah tak mohl být veden pouze po obvodu budovy, nikoli zevnitř," vysvětlil mluvčí.

Výše škody není ještě stanovena, předpokládá se ale, že bude vyší než milion korun. V podkroví objektu měl majitel sbírku historických motocyklů. Požár se naštěstí obešel bez zranění.

Na místě požáru se v současné době pohybují kriminalisté a specialisté, kteří zjišťují příčinu požáru. Ta je v této chvíli nejasná. Uvnitř objektu se přes den topilo v kotli na tuhá paliva. Dále se zde nacházely různé nářadí a nástroje na elektriku a rozvaděč.

Oheň, který postupoval velmi rychle, připravil majitele o cenou sbírku. „Uvnitř bylo zhruba 50 motorek, Jawy, Čezety,“ řekl majitel objektu Josef Blahník. „Vše je pryč. Musí se vše přebrat, uklidit a uvidí se, zda něco zůstalo. Hliníkové věci se roztekly,“ pokračoval. Ačkoli jde o věci, které se dnes na motoristickém trhu špatně shání či už nejsou k dispozici vůbec, nebyly sběratelem pojištěné.