Na Svatojiřskou pouť roku 2010 budou Semněvičtí zřejmě vzpomínat kvůli požáru, který v sobotu po druhé hodině odpoledne zachvátil bývalý statek přímo ve středu obce.

„Nejdříve jsem si myslel, že jenom někdo něco pálí, dým byl ale pořád větší a pak jsem zjistil, že hoří stodola,“ popsal místostarosta Semněvic Milan Pepo.

Jako první na místo dorazila jednotka sboru dobrovolných hasičů z nedalekého Mířkova. Následně přijeli i dobrovolní hasiči z Horšovského Týna a profesionální hasiči z Domažlic, Staňkova a Plzně. Ruku k dílu přiložili i hasiči ze Semněvic.

Přes celou náves museli hasiči položit hadice, vodu totiž bylo zapotřebí tahat až ze Semněvického rybníka, který se nachází ve středu obce.
Díky včasnému zásahu hasičů se oheň nerozšířil na přímo sousedící objekt a byl tak uchráněn majetek v hodnotě pět set tisíc korun. Požár však způsobil majitelům dvou set tisícovou škodu.

Mezi možnými verzemi vzniku požáru je podle hasičů nedbalost majitelů, závada na elektroinstalaci, nebo zavinění dětmi. Příčina je však dosud ve vyšetřování.

„Naneštěstí tam uvnitř byl pes. Velký vlčák. To je podle mě dost krutá smrt,“ poznamenal přihlížející Jaromír Pazour, který v Semněvicích pracuje.