Podle dosavadního vyšetřování to vypadá na další útok žháře na Domažlicku. Poslední případ tohoto typu se stal před nedávnem, v průběhu února. „Jednotky Požární stanice Staňkov, Sbor dobrovolných hasičů Koloveč, Chudenice a Chocomyšl vyjely k požáru stohu. Po dohodě s majitelem nechaly jednotky stoh vyhořet a věnovaly se pouze požární obraně. Jako příčina požáru bylo určeno úmyslné zapálení,“ informuje o požáru tiskový mluvčí HZS Pk Petr Poncar.

Holýšovští policisté hned následující den zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci. Majiteli pozemku byla tímto způsobena škoda ve výši 300 tisíc korun. „Policisté společně s kriminalisty provedli šetření na místě a zajistili místo požáru. Na místo bude povolán policejní psovod se speciálně vycvičeným služebním psem na požáry. Po neznámém žháři policisté pátrají,“ doplňuje k případu policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Nejedná se však o první případ podobného typu, kdy došlo k úmyslnému založení požáru na Domažlicku. Vloni v první polovině listopadu si zemědělské objekty vyhlédl žhář v Semněvicích na Horšovskotýnsku.

Hořelo tam nejprve ve čtvrtek 2. listopadu, to chytl chlívek se senem, ve středu 8. listopadu večer začala hořet stodola s uskladněným senem, hned v tu samou noc nad ránem hasiči přejeli hasit stoh u hřbitova. Tehdy na místě zasahovaly jednotky z osmi hasičských sborů.