Během dvou dnů likvidovali hasiči na Domažlicku hned několik požárů. Hořelo na polích i v lese.

V neděli před polednem chytlo od jiskry od kombajnu pole s ječmenem u Blížejova.
„S požárem ječmene na ploše cca 500 krát 100 metrů bojovalo osm hasičských jednotek. S likvidací požáru výrazně pomohli i místní zemědělci, kteří požářiště oborali, a tím zabránili dalšímu šíření ohně. Přesto požár napáchal škody za 50 tisíc korun. Uchráněné hodnoty se ale odhadují na jeden milion," řekla mluvčí krajských hasičů Pavla Jakoubková.

„Plameny šlehaly snad do výšky sedmi metrů. Naštěstí vál dobrý vítr a oheň se nerozšířil na nedaleký les. Kombajnista dokázal od požáru odjet co nejdál, a tím kombajn zachránil," popsali událost místní, kteří boj hasičů s ohněm sledovali.

O tři hodiny později hořelo v lese u Holýšova. Hasiči museli projet kukuřičným polem, aby se dostali k hořícímu lesu.
„Lesní požár u Holýšova zlikvidovali jednotky HZS Staňkov a místního SDH. Požár zasáhl nízký lesní porost na ploše přibližně 8 krát 3 metry. Díky ochotě spojky, která dovedla hasiče na místo požáru, nevznikla žádná škoda," pokračuje Jakoubková.

Ani pondělí se neobešlo bez požáru pole.
„Asi půl hodiny po poledni vyslalo operační středisko šest jednotek k požáru posečeného pole u Třebnic. Požár s nímž hasiči bojovali asi dvě hodiny, zasáhl přibližně 20 hektarů strniště. Škody se předběžně odhadují do 10 tisíc, uchráněné hodnoty asi na 100 tisíc," dodala Jakoubková s tím, že příčina požáru se ještě vyšetřuje.