„Při příjezdu jednotek byl objekt z ocelové konstrukce o rozměrech přibližně 20x10 metrů zachvácen plameny. Uvnitř měl majitel zaparkované zemědělské stroje a uskladněné balíky sena a slámy," popsala situaci mluvčí krajských hasičů Pavla Jakoubková. „Majitel stihl zachránit traktory a několik dalších zemědělských strojů. Při jejich vyvážení se popálil. Hasiči mu poskytli první pomoc a povolali na místo zdravotnickou záchrannou službu. Popálený muž byl odvezen do nemocnice," dodala.

Požár poničil kombajn a valník, které majitel nestihl vyvézt, ostatní stroje byly částečně poškozeny. Po lokalizaci hasiči postupně uskladněnou píci prolévali vodou a vyváželi na pozemek majitele.

Kromě místních dobrovolných hasičů na místě zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči z Domažlic, jednotky SDH Kdyně, Klenčí pod Čerchovem a Kout na Šumavě.

Vyšetřovatel předběžně vyčíslil škody na 200 tisíc korun, uchráněné hodnoty se odhadují na 300 tisíc. Na závěr mluvčí dodala, že příčinou požáru byla pravděpodobně nedbalost při použití rozbrušovací pily.