Od nedělního oběda vyhnal nájemníky bytového domu v Družstevní ulici ve Kdyni požár. Hořet začalo v bytě ve třetím patře pět minut po dvanácté hodině. Hasiči museli celý dům evakuovat. Lidé, kteří museli opustit své domovy, tak tři čtvrtě hodiny sledovali sedm jednotek hasičů, kteří se snažili požár zlikvidovat.

„Dali nám vědět sousedi z protějšího domu, kteří viděli, jak se z bytu ve třetím patře valí dým. Sebrali jsme jen osobní věci a doklady a vyběhli ven. Hasiči přijeli během několika minut a požár rychle zajistili. Je to velice nepříjemný pocit stát venku a čekat, jak to dopadne," řekl jeden z patnácti evakuovaných nájemníků domu.

Hořet začalo v jednom z bytů ve třetím patře, kde prý byla poměrně velká frekvence lidí. V době požáru byl ale v bytě pouze jeden muž a žena. Údajně šlo o cizince. Uživatelka bytu měla být v době vzniku požáru na toaletě. Uslyšela ránu, viděla kouř okolo dveří. Když vstoupila do obýváku, byl již v plamenech stolek s televizí a set-top-boxem.
„Pravděpodobnou příčinou požáru byla závada na elektroinstalaci, nelze vyloučit, že se jednalo přímo o televizi. Místnost, ve které požár vznikl, vyhořela kompletně. Sloužila jako obývák a ložnice. Ve vedlejší místnosti, kuchyni, byla zničena mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice a praskla výplň okna. Zplodinami byly zasaženy i přilehlé místnosti a chodba před vstupem do bytu," uvedla k požáru mluvčí hasičů Pavla Jakoubková s tím, že voda protékala do spodních podlaží, kde poškodila radiátory.

Do jednoho z bytů, kde nikdo nebyl doma, museli prý hasiči za účasti policistů vniknout násilím, neboť ze stropu už hojně prosakovala voda.

Vše se naštěstí obešlo bez újmy na zdraví. Menší zranění měla utrpět pouze žena z hořícího bytu, které se vzňaly vlasy. Byla sice na místě ošetřena, ale odmítla další lékařskou pomoc.
„Škoda byla předběžně vyčíslena na sto padesát tisíc korun. Uchráněná hodnota majetku je milion korun," dodala Jakoubková.