„Stará dřevěná kolna byla plná starých předmětů. Požár se snažil její majitel uhasit před příjezdem jednotek. Hasiči rozebrali konstrukci objektu, dohasili plameny a průzkumem pomocí termokamery vyloučili skrytá ohniska hoření," vylíčila postup při zásahu mluvčí Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje Pavla Jakoubková s tím, že předběžně byla škoda vyčíslena na 80 000 korun a příčina požáru je v šetření.

Na místo požáru se rozjeli také domažličtí policisté.

„V době příjezdu policistů měla hlídka Hasičského záchranného sboru Domažlice požár zlikvidovaný. Hasiči vynášeli ven ze zasaženého objektu ohořelé věci," popsala policejní mluvčí Dagmar Brožová a dodala, že poškozený majitel vyčíslil škodu na dvě stě tisíc korun.

Policisté s hasiči zkoumali možnou příčinu požáru. Současně se nabízela také možnost, že oheň někdo úmyslně založil. Proto do Zahořan vyjel k požáru také policejní psovod se služebním psem. „Pes je specializovaný na požáry. Policisté na místě provedli šetření a zajistili stopy, přičemž se případem nadále zabývají," doplnila mluvčí Policie ČR v Domažlicích.