Policie přijala hlášení o požáru chatky v Poleni před nedělní šestou hodinou ranní. "Po uhašení požáru bylo na místě nalezeno tělo mrtvého devětašedesátiletého muže, který v objektu přebýval. Příčinu úmrtí by měla objasnit nařízená soudní pitva, případem se nadále zabývají klatovští kriminalisté," informovala policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Jak informoval velící důstojník Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje Vojtěch Novák, v Poleni se jednalo o požár v plném rozsahu. "Stavení shořelo kompletně celé," uvedl. K požáru vyjížděli hasiči před šestou hodinou ranní, zasahovali několik hodin. Dopoledne pak na místě zůstala jednotka místních dobrovolných hasičů, která kontrolovala požářiště a spolupracovala s policií, která případ úmrtí muže šetřila.

Podle informací Deníku při požáru zemřel bezdomovec, který si v chatě topil a podle místních zřejmě usnul. "Zřejmě mu něco vyletělo z kamen a uhořel," říká se v obci.

Při sobotním zásahu v Třemošné, kde rovněž zemřel jeden muž, se ale o požár nejednalo. „Hasiči zde zasahovali jako asistence na žádost policie,“ uvedl operační důstojník Hasičského záchranného sboru k zásahu v Záluží u Třemošné .
Podle policie byl mrtvý muž nalezen v kotelně. „V kotelně jednoho z domů došlo k nálezu 73letého muže. Na místo vyjeli plzeňští kriminalisté a psovod se psem,“ sdělila policejní mluvčí Dagmar Brožová. Jak později upřesnila, nebyly shledány známky cizího zavinění, příčinu úmrtí objasní nařízená soudní pitva.

Ilustrační foto.
Na bagr čeká marně, naletěl podvodníkům na netu