„Ve Všerubech se mi moc líbí a právě tento areál se mi zdá k tomuto účelu velmi vhodný. Chtěl bych zde vybudovat byty pro zhruba osmdesát seniorů a také kuchyni," popsal svůj záměr Hršel s tím, že pokud se v brzké době dohodne se současným majitelem areálu, mohli by se senioři stěhovat do nového už na konci roku.

Vedení městyse je tomu nakloněno.
„I když není ještě nic jasné, přijali jsme tuto zprávu s nadšením. Budeme rádi za cokoliv, co zde vznikne, a domov pro seniory je podle nás výborný nápad. Pan Hršel nás navštívil asi před dvěma měsíci a svůj záměr nám podrobně představil. Podle svých představ by chtěl využít celý areál a kromě domova pro seniory by zde chtěl provozovat i masáže a půjčovnu kol. Zkrátka vybudovat zde jakýsi komplex služeb s tím, že by to přineslo kolem padesáti pracovních míst. Nic není ještě definitivní. Záleží na tom, jak jednání mezi majitelem areálu a zájemcem o koupi dopadnou. Sleduji pohyb na katastru nemovitostí a podle záznamů zatím areál majitele nezměnil," řekl starosta Všerub Václav Bernard.

„Nyní vše vázne na jednání s prodejcem. Jsem ale velký optimista a věřím, že se co nejdřív domluvíme," dodal Hršel.

Areál bývalé roty Pohraniční stráže ve Všerubech vlastní turecký podnikatel, který zde už před čtyřmi lety plánoval zřídit porážku jatečních zvířat, hlavně ovcí a v menší míře i jalovic. Asi devadesát procent produkce masa mělo být vyváženo do SRN a zpracovávat zde chtěl i maso na tureckou specialitu kebab. I on sliboval vytvoření asi pětadvaceti pracovních míst pro místní občany. Uvedl tehdy, že zde chce vybudovat provoz s dlouhodobou perspektivou a současně se chce zapojit do dění v obci,

Nic z toho ale neuskutečnil a areál bývalé roty Pohraniční stráže zůstal prázdný.