„Vloni to bylo úplně hrozné, ovoce bylo o osmdesát procent méně a nebylo z čeho pálit. Ale v letošním roce by měl být všeho dostatek. Nejvíce se budou letos pálit tradiční jablka, švestky a hrušky," říká Jiří Císler, ale připomíná, že pálenka se dá udělat téměř z všeho.

Základem dobré pálenky je zralé, čisté a hlavně zdravé ovoce, do nějž je radost se zakousnout, a samozřejmě i dobře založený kvas, který si již řada zákazníků dělá doma.

Se dvěma pytli jablek navštívila minulý týden pálenici i Marcela Belšánová z Plzně s manželem.
„Jezdíme sem už léta, vozíme na pálení jablíčka, švestky a hrušky. Já osobně mám ale nejraději meruňkovici," poznamenala.

Václav Hoffman ze Všepadel zase přivezl ke zkapalnění šedesát kilo švestek. „Když mi žena řekla, že to není dobrý ani na povidla, tak jsem si řekl, že si z toho udělám alespoň pálenku," vysvětlil.

Novinkou v pálenici ve Starém Klíčově je letos drtič jablek s pračkou a dopravníkem, který manželům Císlerovým ušetří spoustu námahy se zvedáním tun a tun ovoce.

Podle Císlera do Starého Klíčova sjíždějí zákazníci z okruhu osmdesáti kilometrů. O výrobu pálenky je takový zájem, že Císlerovi museli zavést určitá omezení.

Příjem ovoce je v pálenici vždy v úterý, ve čtvrtek a v sobotu od 10 do 17 hodin. Se švestkami či hruškami můžete v tuto dobu přijít kdykoli, jablka se však přijímají pouze po předchozí telefonické rezervaci učiněné ve zmíněné dny v době od 8 do 9:30 hodin na telefonním čísle 602 549 887.