Sám zpestřuje sortiment vyuzenými bělskými klobásami, světlou a tmavou tlačenkou, jitrnicemi, jelity, zdejší specialitou smažákem, čili  výpečky z vepřového masa ochucené cibulí a kořením, a to vše podle starých rodinných receptů.

„Rodinné receptury mají třicetiletou  tradici. Klobásy jsou vyráběny z vepřového masa, plněné do přírodních střívek a jsou uzené klasicky na bukovém dřevě. Tento recept vymyslel můj děda, kterému je dnes osmdesát let a nikdy nebyl řezník,“ říká Arnošt Dvořák.

A jak tedy dokázal dědeček vymyslet recepturu na klobásy, které jsou známé  nejen v našem regionu?
„Chlapi se v hospodě chlubili, co se jim povedlo. Ať už to byla velikost vypěstované okurky nebo třeba klobásy. Své recepty stále vylepšovali, až je dotáhli téměř k dokonalosti,“ říká s úsměvem Dvořák.

Poctivou práci a výrobky z masa chovaného v Čechách dokáží ocenit zákazníci nejen ve Kdyni, ale i v Tachově, kam Arnošt Dvořák jezdí každý týden prodávat a jeho zákazníci tam na něj už vždy čekají.

„Lidé na kvalitu stále slyší. Proto nás neohrozilo ani Tesco, které před rokem ve Kdyni otevřelo. Obchod zde fungoval už léta a byl na kvalitě postavený, což my dodržujeme a o zákazníky nemáme nouzi,“ pokračuje Dvořák.

Jak by mistr řezník zhodnotil uzeniny nabízené pod cenou právě v supermarketech?
„Vezměte si například takový špekáček. Když kilo masa stojí sedmdesát korun, musí se zaplatit člověk, který ho vyrobí, něco stojí střívko a doprava, tak co může ve špekáčcích, za které  chtějí 28 korun za kilo, být. Musely by být vyrobeny ze vzduchu. Takový špekáček je vyroben ze separátu, což je levná náhražka masa, a aby držel pohromadě, je dochucen stabilizátory, Proto se vám ho nepovede ani opéct. Na takový špekáček bych určitě chuť neměl,“ dodává Dvořák.

Recept na smažák

Suroviny:  Libové i tučnější vepřové maso, hrubě nakrájená cibule, drcený česnek, sůl, pepř, kmín, sladká a špetka pálivé papriky.
Postup: Maso nakrájíme na drobné kostky, smícháme se všemi surovinami a uvaříme v osolené vodě do poloměkka. Pak vše přelijeme do pekáče a v troubě dopékáme, dokud není maso pěkně křehké. Velká část vody se při pečení odpaří a vznikne tak pikantní šťáva plné chuti, lehce zahuštěná rozvařenou cibulí. Smažák se podává s chlebem nebo bramborami.
(Do smažáku patří ještě játra a ledvinky, ale protože o vnitřnosti nemají lidé velký zájem, vyrábí  Arnošt Dvořák  pouze takový, aby splnil přání svých zákazníků.)