Podle zdroje Deníku jednou z variant, kde by prodejna v budoucnu mohla stát, byl i pozemek při výpadovce na Klatovy. Tento plán ale nikdo povolaný nepotvrdil.

„Prodejnu Lidl bychom v Domažlicích v budoucnu rádi postavili, v současné době však nedokážeme pro náš záměr získat podporu města," odpověděla Zuzana Holá, tisková mluvčí společnosti Lidl Česká republika, na dotaz Deníku, zda se rýsuje nějaká reálná varianta, kde v Domažlicích postaví svůj obchod.

„Nevím o žádném jednání, které by v poslední době společnost Lidl v souvislosti se záměrem postavit prodejnu v Domažlicích na radnici vedla," konstatoval místostarosta Stanislav Antoš.

V minulém roce ale zástupci Lidlu na radnici jednali, ve hře byla i možnost směny pozemků v okrajovější části města. K dohodě ale nedošlo.

Lidl vlastní v Domažlicích pozemek po bývalé nemocnici v centru města. V roce 2013 tam proběhly demoliční práce, žádná z původních staveb na místě nezůstala.

Protože stávající územní plán Domažlic s využitím areálu pro komerční účely nepočítá, nabízí ho Lidl k prodeji.

Prodávaný pozemek má rozlohu 7 368 m². „Pozemek je po odstranění budov uveden do rovinného stavu. Určený je dle územního plánu pro občanskou vybavenost," uvádí společnost na svých webových stránkách.

„V Lidlu ráda nakupuji, když cestou z Plzně jedu přes Holýšov. V nabídce mají jiný sortiment než obchody v Domažlicích. Byla bych ráda, kdyby byl i v Domažlicích, byl by tu větší výběr," říká zákaznice Jana Routnerová.