Škoda Transportation poodhalí své zázemí v sobotu od 9 do 17 hodin. Lidé dostanou možnost podívat se do míst, kde vznikají výrobky firmy. Uvidí, jak postupně vzniká nová tramvaj od svařování jednotlivých dílů až k lakování finálních produktů.„Návštěvníci budou navíc mít příležitost prohlédnout si prostory nového depa," láká PR specialista Michal Tobrman.

Dceřiná společnost Škoda Electric zase pro návštěvníky připraví několik nových trolejbusů, které poté zamíří například do italské Bologny nebo do bulharského přístavu Burgas. Další dvě vozidla budoucnosti – elektrobus a hybridbus – zájemce převezou zdarma z jednoho konce areálu na druhý.

Součástí akce je bohatý doprovodný program zaměřený na rodiny s dětmi. Na trati z Prahy do Plzně mimořádně vyjede historický vlak s parní lokomotivou.

Za pozornost stojí i hodinové odborné přednášky v budově Techmanie například na téma elektrické výzbroje kolejových vozidel Škoda, nové trendy ve vývoji lokomotiv a tramvají nebo trendy v elektromobilitě Škoda.
U stanu se děti mohou těšit na facepainting, tedy na přeměnu v krásného motýlka nebo divokého tygra. Do Techmanie bude snížené vstupné do celého areálu.

Zábavný program

• 9:20, 11:50, 12:45, 14:40 h Techmania – show věda hrou
• 10 – 11 h na pódiu autogramiáda hokejistů HC Škoda Plzeň včetně Martina Straky
• 10:35 h příjezd parní lokomotivy na 2. kolej, 13 h dozbrojování, 14 h komentované prohlídky 15:50 h odjezd lokomotivy
• 9 – 17 h soutěž „Dobrodružství se Škodovkou