Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Regionální značku už obdržela šestice z Domažlicka

Domažlicko – Udělením značky Český les – sem patřím chce místní akční skupina zviditelnit šikovné lidi z našeho regionu.

24.1.2014
SDÍLEJ:

JANA PSUTKOVÁ. Žena, která se celý život věnuje výrobě chodské keramiky, má regionální známku. Foto: Deník/Milena Cibulková

Až u některého výrobku z našeho či sousedního tachovského regionu uvidíte značku Český les – sem patřím, vězte, že se jedná o certifikovaný regionální výrobek či službu, které předtím prošly pečlivým zkoumáním příslušné komise.

„Regionální značku zavedla v minulém roce Místní akční skupina Český les, aby umožnila společnou propagaci, marketing a větší odbyt místním výrobcům," vysvětluje Jitka Kalíšková, manažerka projektu Původ a značka: náš region.

Na vzniku projektu se podílely místní akční skupiny Český les, Sdružení Západní Krušnohoří a MAS Šluknovsko. Je udělována výrobkům a službám z území Českého lesa.

Cílem udělení značky je podpora drobného podnikání v rámci trvale udržitelného rozvoje venkova, propagace území Českého lesa a podnikatelů, kteří svou činností – kvalitními výrobky a službami – přispívají k jeho dobrému jménu. Povolení k užívání značky je podmíněno splněním podmínek podle daných pravidel. Užívání značky je spojeno s podpisem smlouvy dotyčného s MAS Český les.

„Naším – možná neskromným – cílem je umocnit pocit sounáležitosti s místem, kde žijeme i jeho větší propagaci na poli turistiky. Proto se se značkou můžete setkat na různých jarmarcích a farmářských trzích u nás i v sousedním Německu, ale také v místním tisku i rozhlase," doplňuje Kalíšková.

V loňském roce bylo uděleno v našem okrese šest těchto značek, další dvě na Tachovsku. Její držitele najdete v tabulce.

„Hospodaříme v Českém lese, takže pro nás získání značky bylo samozřejmostí. Žijeme tu v souladu s přírodou chráněné oblasti Český les, o zvířata v našem biochovu se staráme prakticky od narození až po porážku, současně poskytujeme i ubytování, takže snaha o získání certifikátu byla namístě," prohlásila Renata Uhrová z Rybníku.

„Možnost získat regionální značku jsem brala jako velice dobrou věc. Vyrábím chodskou keramiku, která k Domažlicku neodmyslitelně patří. To, že mám značku s certifikátem, považuji i za prestižní záležitost," říká Jana Psutková z Klenčí, která vše chápe i jako součást svého patriotismu k rodnému Chodsku.

Její keramika i produkty dalšího držitele regionální značky, pasečnického včelaře Jaroslava Lstibůrka, nabízí ve svém Farmářském obchodě v Domažlicích Josef Johánek.

„Co se týče produktů paní Psutkové a pana Lstibůrka, oba vyrábějí kvalitně a to se mi potvrzuje tím, že se k jejich výrobkům zákazníci vracejí a kupují je opakovaně," říká Johánek.

MAS Český les by ráda rozšířila řady držitelů certifikátu.

„Chtěli bychom oslovit další řemeslníky, lidové umělce, výrobce potravin, zemědělce, provozovatele ubytovacích a stravovacích zařízení a další šikovné lidi z Domažlicka. Hledáme nejen podnikatele, ale i ty, kteří řemeslo provozují jen pro své potěšení ve volném čase," vzkazuje dotyčným Kalíšková s tím, že přihlášku a veškeré informace o regionální značce najdou zájemci na stránkách www.masceskyles.cz

Kdo už obdržel na Domažlicku regionální značku

Regionální značka, již už má šest lidí z Domažlicka.

Jana Psutková, Klenčí pod Čerchovem – chodská keramika

Pavel Ticháček, Domažlice – užitná keramika

Zdeněk Pikal, Hostouň – košíkářské výrobky

Jaroslav Lstibůrek, Nová Pasečnice – medové víno a medovina

Ludmila Fidrantová, Domažlice – Domažlické koláče

Ekofarma Uher, Rybník – uzeniny z biomasa

Autor: Milena Cibulková

24.1.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Jan Doležel vystoupí v Klenčí.

Varhanní festival v Klenčí uzavře Jan Doležel

Ilustrační foto.

Kriminalisté obvinili pět dealerů pervitinu

Fanoušci jsou nároční, ale dokáží nás hlasitě ocenit

Mrákov – Hudební žně mají v tomto období fanoušci rockové muziky. Minulou sobotu si v mrákovském kulturním domě užili koncert kapel Dymytry a Komunál, v tu následující, 21. října tam od 20.30 hodin vystoupí kapela Kečup. Jedním z členů populární skupiny je zpěvák a kytarista Dan Dobiáš.

FOTO: Čeští i bavorští harmonikáři si v Loučimi zahráli společně

Loučim – V neděli 15. října odpoledne se v restauraci pana Matějky uskutečnilo další setkání přátel harmonik, tentokrát s hojnou bavorskou účastí nejen nástrojů, ale i obecenstva z okolí Degendorfu.

Zloděj ukradl ve Všerubech motorovou pilu

Všeruby – Neznámý pachatel v průběhu uplynulého měsíce ve Všerubech prošel neoploceným pozemkem ke kůlně, kde odstranil visací zámek zajišťující její dveře.

Nebude to jednoduché, míní kouč Vrba

Lucern (od zvláštního zpravodaje Deníku) – V české lize suverénně kralují a zdolávají jednu těžkou překážku za druhou. A uspět chtějí také v Evropské lize. Fotbalisty Viktorie Plzeň čeká dnes večer třetí zápas ve skupině G – na stadionu v Lucernu se postaví FC Lugano, poslednímu týmu ve skupině.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení