Fotbalové hřiště v Horšovském Týně se proměnilo v jedno velké staveniště.

Na jeho místě ve Vrchlického ulici nedaleko kruhového objezdu totiž vyrůstá dlouho očekávaná nová diskontní prodejna.

Obchodní dům řetězce Penny Market s prodejní plochou přes 800 metrů čtverečních bude disponovat i samostatným řeznictvím a parkovištěm pro šest desítek vozů.

„Jsem moc zvědavá, jak to tady bude vypadat. Už bylo načase, abychom tady měli pořádný supermarket, kde se dá nakoupit ve velkém, nemusí ho přece mít jen Domažlice a Holýšov," prohlásila seniorka Miloslava Lešková, která výstavbu pozorovala. „Vždycky sleduji, co mají v akci v Kauflandu a pak jedeme s mužem na velký nákup do Domažlic. Je to zdlouhavé a únavné," dodala.

Prodejna by měla být dokončena již v druhé polovině listopadu. Zhotovitelem je firma PS Slovácko a podle stavbyvedoucího Petra Jestřábíka postupují práce podle harmonogramu.

„Doděláváme základy, budeme navážet štěrkodrtě pod podlahovou desku a již brzy začneme stavět obvodové zdi," popsal stavbyvedoucí.

Investorem je firma A+R, s.r.o. Radonice, která na stavbu prodejny odkoupila od města pozemky za přibližně devět milionů korun.

Samotné fotbalové hřiště bude kvůli výstavbě prodejny posunuto dozadu od silnice směrem k řece. Podmínkou prodeje pozemků bylo také to, že investor zaplatí i náklady spojené s posunutím hřiště.

„A když už jednou bude hřiště rozestavěné, rozhodli jsme se dát do rozpočtu ještě kolem dvou milionů korun na stavbu nové tribuny pro fotbalisty, pro kterou investor při posunu hřiště připraví základy," poznamenal starosta Horšovského Týna Josef Holeček.

Aby mělo vedení města jistotu, že investor nevybuduje jen prodejnu potravin, ale řádně dokončí i posun fotbalového hřiště, poskytla firma A+R městu bankovní záruku ve výši pět milionů korun. Ty by tak mohly pokrýt náklady na případnou výstavbu nového hřiště, kdyby z nějakých důvodů firma jeho posun nerealizovala.