Na Domažlicku je v současné době bez práce více než 2300 lidí, a tak rozvoj společnosti může přispět ke snížení tohoto čísla.

„Dnešní otevření nové haly je další stupínek k tomu, abychom se v Klenčí posunuli zase dál," poznamenal na páteční slavnosti jednatel společnosti Karel Šnour.
„V Klenčí působíme osmnáct let. Dík za úspěšný rozvoj patří všem zaměstnancům," připomněl majitel firmy Karl Rosenberg.

Příchod německé firmy počátkem devadesátých let vyřešil otázku nevyužitých prostor areálu zemědělského družstva.

V Klenčí tehdy byly prázdné stáje, málo využívané dílny a další objekty.

Část jich využila Výrobní společnost Čerchov k založení firmy Kovovýroba, která v části centrálních dílen produkuje kovové palety a další kovové výrobky.
„Je zde zaměstnáno okolo 80 pracovníků. Vlastní zemědělské činnosti pak zajišťuje zhruba 70 pracovníků," uvedl jednatel Václav Schleiss.

Německá firma vyrábějící elektromotory, ventilátory a vzduchotechnická zařízení své výrobní prostory postupně rozšiřovala o další nové haly.
Zatím poslední  byla otevřena v pátek za účasti majitele firmy, zástupců filiálek z celé Evropy, generálního ředitele banky, která se podílela na financování výstavby, i dalších hostů.

„Tým našich 250 zaměstnanců se rozšíří o dalších 50 až  70," konstatoval Šnour. V celém areálu tak i s pracovníky Výrobní společnosti Čerchov bude pracovat přes 450 lidí.