Čtrnáct vepříků a zhruba týdenní práci tří lidí si vyžádala příprava dobrot na Koutské vepřové hody, jež v této obci již počtvrté uspořádalo místní sdružení Obec pro občany. To pozvalo Zemědělské obchodní družstvo Mrákov, které má nejen vlastní porážku, ale také výrobnu uzenin.

Akce měla začít u restaurace Střelnice úderem sobotní desáté hodiny dopolední, ale již dlouho předtím byla ulice ke Střelnici zaplněna auty. Hloučky lidí postávaly na prostranství před stánkem, už jen při pohledu na něj se sbíhaly sliny.

Na pultu ve stánku se smály jitrnice, jelita a klobásy, lačné oči přitahovala nejen tlačenka, ale i uzené maso a další masné výrobky. A kdo chtěl, mohl si odnést i sádlo či škvarky.

Přibližně ve tři čtvrtě na 10 bylo v blízkosti Střelnice těžké zaparkovat. „Jo, to musíte chodit včas!" řekl nám jeden z místních a dodal: „My už to známe, a co chceme, si koupíme před začátkem hodů."

Skutečně místní přicházejí s předstihem? „Jsem tady už od rána, aby mi nic neuteklo," potvrdil Stanislav Šatek ml.

U stánku už v té chvíli stály dvě fronty labužníků – jedna na prdelačku, ovar či grilované maso, další zástup pak na jitrnice, jelítka, tlačenku, uzené maso a ostatní výborné mrákovské uzeniny.

„Připravili jsme na hody celkem 4,5 metráku výrobků. Měli jsme připravený metrák ovaru, zabijačkové polévky jsme navařili 130 litrů a nezbyla. Největší zájem byl o jitrnice, jichž se prodal metrák, a dále i o půl metráku jelit," vypočítává člen představenstva družstva, hlavní zootechnik Jan Randa, který obsluhoval gril, kotel s ovarem a také naléval polévku. Obrovský fofr měly i jeho tři kolegyně, které se snažily vyplnit přání příchozích.

S postupujícím časem fronty houstly a my jsme měli možnost pozorovat, jak přicházejí i lidé z opačných částí regionu, dokonce přijížděli i ze vzdálenějších míst, například z Karlovarska. A i když nemrzlo, počasí nebylo nejlepší, a proto dávali zavděk nejen stanu pro posezení, ale i svařáku, který pro ně připravili pořadatelé grátis. Před začátkem hodů vyhrávala reprodukovaná hudba, ale krátce po zahájení už proháněli heligonky Josef Jarábek a Lubomír Pitter.

Příchozí byli viditelně spokojení, ti, kteří jim plnili přání, jakbysmet. „Vepřové hody děláme velice rádi. Je to pro naše družstvo výborná reklama, navíc ještě s výdělkem. Zároveň nám dělá dobře, že svými uzeninami dáváme lidem i něco navíc, neboť jsou vyrobeny z masa, není v nich nic špatného. Dokonce maso přidáváme i do jelit, kam se běžně nedává. Všechny základní suroviny jsou naše. Pozvání Koutských si vážíme a není problém přijmout je i z dalších míst, pokud by byl zájem," zakončil Randa.