Kvalita vody v koupalištích na Domažlicku je zatím v pořádku. Podle posledního měření z 20. července jsou ke koupání vhodná všechna koupaliště.

„Výsledky z Babylonu, Lomečku ve Starém Klíčově, Kdyni a Smržovicích vyšly dobře. V Babylonu je voda trochu zakalená, ale v pořádku. Kvalitu vody sledujeme kontinuálně a veřejnost má možnost zhlédnout výsledky rozborů vody z jednotlivých koupališť na internetových stránkách,“ vysvětlil Tomáš Příbek z domažlické hygienické stanice.

Dobrý stav hlásí koupaliště Babylon, Hájovna ve Kdyni i koupaliště v Hluboké a Němčicích u Kdyně.
„Kvalita vody je zatím dobrá. Rozbory se dělají pravidelně podle daného harmonogramu. Lze předpokládat, že se voda začne horšit. Letos se těšíme velké návštěvnosti a mohu s radostí oznámit, že jsme splnili přání návštěvníků a zprovoznili jsme pro ně zdarma bezdrátové připojení na internet po celé pláži,“ řekl ředitel domažlického plaveckého bazénu Jiří Houška, pod kterého provoz Babylonu spadá.

Kvalitní vodu nabízí i Hájovna ve Kdyni. „Pravidelné rozbory vody jsou vyhovují hygienickým normám. Návštěvníci se nemusí obávat,“ uvedla Jaroslava Tlustá, správce tamního koupaliště.

Bez obav se můžete koupat i v Němčicích pod Korábem a v Hluboké. „Kvalita vody je výborná, takovou jsme tu snad ještě neměli, i když je návštěvnost mnohem větší než v minulých letech. Vzorky vody odebíráme každých čtrnáct dní,“ řekl němčický starosta Zdeněk Bosák.

„Vodu máme výbornou. Kvůli kvalitě a barvě vody vysypáváme koupaliště modrou skalicí. Máme zde také dvě sítka, jedno zachytává nečistoty už na přítoku a druhým vybíráme přírodní nečistoty z hladiny,“ uvedl Petr Hipp z koupaliště v Hluboké.

Trochu smutní jsou v Úžlebci. I když se jedná o jediné koupaliště s venkovním toboganem, návštěvníci si sem letos nenašli cestu.
„Voda se už horší. Vzorky sice ještě vyšly dobře, ale voda není už tak čistá. Letos je návštěvnost našeho koupaliště velice malá. Asi nejsou v oblibě přírodní koupaliště, ale bazény s dlaždičkami,“ sdělil provozovatel koupaliště v Úžlebci Eduard Schneider.