Ačkoliv Koutský pivovar nestačí pivo vařit a nové zájemce už musí odmítat, na Chodsku o koutské pivo zájem není.
„Tady se koutské pivo nepije. Kdybychom neměli v Domažlicích vlastní hospůdku, vůbec  žádné by se tady netočilo,“ řekl hlavní sládek Koutského pivovaru Bohuslav Hlavsa.

„Na pivo nechodí už tolik lidí co dřív. Výtoče klesají a já jsem závislý na bonusech od velkého pivovaru. Proto  koutské pivo netočím,“ řekl hostinský, který si však nepřál být jmenován.

„Je to škoda, že tady v hospodách ´Kouto´ netočí. Švagr měl hospodu v Liberci a na koutské pivo nedá dopustit. Vždycky, když do Domažlic přijede, jdeme do koutské pivnice, bohužel je tam dost plno a ne vždy si sedneme,“ řekl Karel Matoušek z Domažlic.

Ačkoliv Chodové na koutské pivo zanevřeli, pivovar jede v nepřetržitém provozu, aby stačil uspokojit své stávající zákazníky. Za osm let si udělal prestiž po celém světě.

„Když jsme začínali, měli jsme 120 sudů, dnes jich máme čtyři a půl tisíce a stále je to málo. Pivovar jede non stop a nových zájemců o odběr piva stále přibývá. Zájem mají z Kaliningradu, kteří by chtěli týdně 900 sudů, což je 18 tisíc piv, Angličané by chtěli každý měsíc jednu cisternu, což je 260 hektolitrů piva,“ pokračuje sládek.

Koutské pivo je velmi oblíbené také v Praze, kam každý týden putuje 300 sudů, a v Brně vypijí týdně 100 sudů koutského moku. Slovensko bere bere třikrát za měsíc po 200 sudech.

„Na Slovensku je ´Kouto´ velmi oblíbené. V Piešťanech asi dva měsíce funguje naše hospoda, kde se obsluhuje v chodských krojích, které ušili v Mrákově,“ dodal Hlavsa.