V Meclově by mohlo vyrůst zcela unikátní přírodní Wellness centrum. Společnost Meclovská zemědělská, a. s. by ho ráda vybudovala ve svém areálu na okraji obce.

Plány mají meclovští zemědělci přitom skutečně velkolepé – Wellness centrum by mělo nabídnout bazény, sauny, lázně, fitness, solárium, bowling a mnoho dalšího.

Centrum by se nacházelo uvnitř velkého kruhu za 7 metrů vysokou zdí a bylo by tak odděleno od veškerého rušivého okolí a provozu meclovského areálu. Navíc by relaxační areál měl být plný uklidňující zeleně.

„Jde nám o to, vytvořit intimní prostředí se spoustou stromů, keřů a další zeleně, abyste měli pocit, jako že se koupete někde v lese," vysvětlil ředitel společnosti Jaroslav Hána.

Srdcem areálu by měl být vyhřívaný venkovní bazén o průměru 11 metrů pro přibližně 32 lidí s vodním barem a koutkem pro děti. Teplota bazénu by měla být 32 stupňů Celsia a neměly by chybět ani masážní trysky.

O kus dále v malém 'háječku' by se pak nacházela vířivka o teplotě až 38 stupňů.

Samozřejmostí jsou pak lehátka, šatny a sprchy.

V areálu centra bychom pak našli ještě relaxační dům s posezením, suchou saunu, infrasaunu a mokrou eukalyptovou saunu, ochlazovací bazének, a dokonce i pivní lázeň pro jednotlivce i páry.

„Dále bychom tu měli mít jídelnu a společenskou místnost s barem, televizemi a podobně. V patře by se pak nacházelo fitness, solárium, prováděly by se zde masáže a bylo by zde i deset pokojů k ubytování," doplnil Hána a navrch přihodil ještě bowlingovou dráhu a dětské hřiště.

Celému venkovnímu areálu by mělo přidávat na kráse noční intimní osvětlení s hudbou.

„Původně jsme uvažovali o krytém bazénu, ale do Meclova by do něj asi málokdo jezdil, protože je najdeme skoro všude. Ale k tomuhle by si lidé mohli najít cestu," věří ředitel. „Projekt celého centra už máme komplet připravený a proti není ani stavební úřad. Nyní záleží jen na tom, jak se k tomu postaví naši akcionáři," dodal na závěr Hána s tím, že pokud by realizace Wellness centra dostala zelenou, mohlo by být dokončené do jednoho roku.