Firma Inova z Holýšova je nejlepší firma v Plzeňském kraji pro letošní rok.

Uspěla v konkurenci celkem 195 společností, zvítězila v soutěži celostátního deníku a získala titul Vodafone Firma roku Plzeňského kraje 2013.

Holýšovská firma Inova (investice-obchod-výroba), s.r.o, se zabývá vývojem, konstrukcí a výrobou jednoúčelových strojů, zařízení a nářadí.

„Společnost Inova operativně reaguje na požadavky zákazníků, věnuje se zakázkové výrobě a nedávno zprovoznila vývojové středisko," vyzdvihla přednosti firmy Martina Lešová, regionální manažer společnosti Vodafone Czech Republic.

„Z ocenění máme radost, rozhodně jsme nečekali, že vyhrajeme," prozradil jednatel Inovy František Fišer, který ocenění převzal minulý týden. „Určitě bychom byli rádi, kdyby si toho všimli naši zákazníci. Bylo by dobré, kdybychom díky ocenění získali i nějakou novou klientelu," dodal.

Inova vznikla jako Česká společnost v roce 1999 a v roce 2005 se přestěhovala do vlastních prostor v Kasárenské ulici v Holýšově. V současné době má osmnáct zaměstnanců a v sortimentu jejích výrobků jsou například vyřezávací pily, lisovací a vypalovací stroje, hydraulické lisy, vrtací zařízení, dopravníky a další.

Na druhém místě v Plzeňském kraji skončila společnost Poklopsystem, která se orientuje na výrobu kvalitních poklopů. Živnostníkem roku se pak stal Miroslav Kůs z Kašperských Hor, který se zabývá restaurováním historického nábytku. Ocenění Vodafone Odpovědná firma roku získala společnost Ferrum z Plzně.

Držitelé titulů Vodafone Firma roku a GE Money Bank Živnostník roku 2013 v Plzeňském kraji se navíc budou ucházet i o celorepublikový titul, který bude vítězům udělen 4. prosince v Praze.