Kolovečtí slaví letos jeden úspěch za druhým. Ještě se nevzpamatovali z hvězdného vítězství v soutěži Vesnice roku 2010 Plzeňského kraje a druhého místa v rámci ČR a už mají na kontě další ocenění. Tentokrát se jedná o soutěž Živnostník roku Plzeňského kraje. V konkurenci 88 přihlášených živnostníků uspěl výrobce keramiky a provozovatel muzea řemesel v Kolovči Martin Volf.

Porota u něj oceňovala především silnou rodinnou tradici.
„Vloni, když jsem skončil na druhém místě, jsem se zařekl, že příště to vyhraji. Povedlo se a jsem tomu rád. Myslím, že porota ocenila především to, že provozuji jako živnost naše rodinné řemeslo. Já jsem již sedmá generace hrnčířů. Toto řemeslo se u nás dědí z otce na syna od roku 1785. Doufám, že se mi povede tomuto řemeslu naučit i syna,“ řekl Martin Volf.

Martin Volf zaujal také provozováním Muzea techniky a řemesel, kde je možné zhlédnout padesát mnohdy již zaniklých řemesel. Muzeum v Kolovči navštíví ročně šest tisíc návštěvníků.
„Každá reklama je dobrá a pokud toto ocenění přinese pozornost nejen muzeu, ale celé Kolovči, budu obzvlášť spokojený,“ říká Volf.


Na vyhlášení do Plzně s sebou vzal Martin Volf manželku. „Manželka je výborná řidička a já si všechno mohl patřičně a se vším všudy užít,“ říká se smíchem.
Svůj úspěch Volfovi oslaví spolu s ostatními ´Kolofanty´.

„Oslavu jsem si nechával na pátek, kdy bude otevřeno naše nové kulturní centrum. Mým snem bylo, abychom měli zase krásný sál, to se splnilo, tak si to užiji dvojnásobně,“ dodal.

Martin Volf postupuje spolu z vítěznou firmou Medica Filter z Kašperských Hor do celorepublikového finále, kde bude reprezentovat Plzeňský kraj.