Blížící se Chodské slavnosti a Vavřinecká pouť začaly dlouho dopředu zaměstnávat majitelku cukrárny a pekárny v Bořicích Marii Vondrovicovou. Pokud má spolu se ´svými´ ženskými připravit pro návštěvníky pouti tisíce koláčů, obnáší to zajistit si včas potřebné suroviny.

„Zejména dvaadvacet metráků tvarohu už jsem musela objednat více než měsíc dopředu, další suroviny pochopitelně také dostatečně včas. Nyní mám tak trochu obavy, zda při tom vedru přijde na Chodské slavnosti dostatek lidí a koláče, které upečeme, se prodají," zmiňuje podnikatelskou sázku do loterie majitelka pekárny.

Stejné dilema ostatně řeší každý rok. Kolik budou péct koláčů a jaké suroviny na ně ještě spotřebují?

„Letos budeme péct deset tisíc koláčů. Na ně potřebujeme stejný počet vajec a deset metráků mouky," říká Vondrovicová.

Koláče se hodlají v Bořicích péct od noci na čtvrtek prakticky další dny až do neděle.

„Zadělávat budeme – počítám – pětačtyřicetkrát, na jedno zadělání použijeme 1,45 kg kvasnic. Celkově na deset tisíc koláčů spotřebujeme ještě 45 kbelíků po 13 kilogramech povidel, máku je přibližně potřeba 120 kg," vypočítává Vondrovicová.

MARIE VONDROVICOVÁ pekla chodské koláče v ´bojových´ podmínkách při nedělním Dni baroka ve statku u Kozinů v Újezdě.

V minulých letech začínali koláče péct už ve středu odpoledne, aby se jich stačilo vyrobit požadované množství. Letos tomu bude trochu jinak.

„Mám veliké obavy, protože je velké horko, aby se koláče nekazily. I když se jedná o kynuté těsto, mám obavy, aby se s ním něco nestalo. Kvůli horku jsem také musela zrušit středeční odpolední pečení, celou směnu od dvou hodin, a začneme péct koláče až v noci na čtvrtek. Pak pojedeme každý den na tři směny, přičemž s jednou počítám i ze soboty na neděli, aby byly koláče čerstvé, pokud by z předchozích pečení nestačily," přemítá Vondrovicová.

V bořické pekárně by ve dnech před Vavřineckou poutí kmenoví zaměstnanci na nápor kvůli pečení koláčů nestačili. Proto jim pomáhají s koláči ženy, jejichž profesí pečení rozhodně není. Je mezi nimi např. kantorka z Gymnázia J. Š. Baara v Domažlicích, místní Marie Johánková, s vajíčky tradičně pomáhá Elen Váchová z Domažlic, která vyfouknuté skořápky používá při výrobě zdobených velikonočních va­jec.

Při pečení koláčů rozhodně nesmí chybět – navzdory věku, kdy by ji člověk spíše viděl někde odpočívat, místní Anežka Bayerová.

„Já tady kazím věkový průměr," směje se každoročně seniorka.

„Paní Bayerová pravidelně u nás zadělává a je takovým naším stěžejním bodem. Na ni se vždycky obracíme o radu, pokud jde do tuhého. Ráda bych na ni prozradila, že právě oslavila osmdesátiny, ale i přesto nebude při pečení koláčů chybět. Ráda bych jí při této příležitosti popřála všechno nejlepší, hlavně zdravíčko a také jí poděkovala za její náramně cenné rady, jichž se nám za ty roky od ní dostalo," zakončila Vondrovicová s tím, že kulatiny s paní Bayerovou oslaví kolektiv pekárny ještě dodatečně.