Určitým riskem byl před deseti lety počin Jaroslava Uhra, který se rozhodl reagovat na snížení poptávky po hovězím mase, které sám produkuje, neobvyklým způsobem. V příhraniční obci Rybník, kde bydlí a chová dobytek, tehdy uspořádal premiérové grilování býka.

„Před deseti lety jsem chtěl lidem ukázat, že hovězí je chutné a zdravé. V té době byly noviny i televize plné zpráv o nemoci BSE, což se projevilo na snížení zájmu o hovězí maso,“ vzpomíná 56letý zakladatel rodinné ekofarmy v Rybníku.

Domnívá se, že v té době svým způsobem riskoval, když si vymyslel grilování býka?

„V zemědělství je vlastně všechno risk. Ale samozřejmě to byla absolutně neznámá parketa, takže jsme přesně nevěděli, jakou odezvu to bude mít. Jestli to lidi osloví, zda to bude totální propadák, nebo se to uchytne. Po letech vidím, že to nebyl špatný nápad, což dokazuje nejen jubilejní desáté grilování, ale i zájem lidí, kteří se dlouho dopředu ptají, zda se akce bude opět konat,“ říká majitel farmy a dodává, že není jednoduché akci připravit.

„Příprava grilování nám zabere minimálně deset dní, další čas pak likvidace prostoru po skončení akce. Nic jiného neděláme kromě grilování, je to pro nás prakticky zátěž, ale nechceme lidi, kteří si akci oblíbili, zklamat,“ doplňuje Uher s tím, že ho moc těší, jak se grilování uchytilo.

Také letos se bude v obrovském grilu otáčet čtyřsetkilový bý­ček.

„Máme základní stádo 250 krav a 120 bahnic. Oproti začátkům to máme o hodně jednodušší. Vloni se nám podařilo otevřít bourárnu balíčkového biomasa a letos jsme zkolaudovali porážku hovězího a skopového, takže nyní máme na farmě kompletní jatky, čímž odpadla i starost s odbytem masa. Dnes biomasem zásobujeme hotely i drobnospotře­bitele,“ dodává .

Pokud se ohlédne nazpátek, do dob počátků rodinné ekofarmy, šel by do toho znovu?

„Rozhodně! Předtím, než jsem do toho šel, jsem měl dvacet roků praxe v zemědělské prvovýrobě jako zootechnik. Nedokázal jsem si představit, že bych mohl dělat něco jiného,“ říká Uher, jemuž se zemědělství stalo dennodenní prací, takříkajíc posláním na celý život. A to nejen jemu, ale i dalším členům rodiny.

Jubilejní grilování začne v sobotu 26. června hodinu po poledni.

#nahled|https://g.denik.cz/16/77/0623_rybn_k_b_k_mrnous.jpg|https://g.denik.cz/16/77/0623_rybn_k_b_k.jpg|Program jubilejního grilování býka.#