VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Firmy neměly zájem o opravu domažlického pivovaru

Domažlice – Neúspěšně se prozatím vyvíjí výběrové řízení na stavební firmu, která by do 30. června příštího roku provedla rekonstrukci dominantní části domažlického pivovaru, tzv. Hvozdu.

13.10.2014
SDÍLEJ:

Současná podoba projektu přestavby domažlického pivovaru.Foto: Atelier Mepro

 Zmíněný termín je přitom součástí podmínek, které při poskytnutí dotace letos v květnu určil ROP Jihozápad.

„Dotace by měla činit necelých patnáct milionů korun. Jedná se o určité procento uznatelných nákladů, záleží proto na celkové vysoutěžené ceně ve výběrovém řízení," uvedla Pavlína Fišerová z odboru správy majetku. Celkové náklady jsou odhadovány na zhruba 24 milionů korun.

První kolo tendru zrušila městská rada v polovině srpna. „Od firem se sešlo velké množství žádostí o doplňující informace. Nechtěli jsme riskovat, že by se některý ze zájemců později odvolával, a tak jsme první výběrové řízení zrušili," konstatoval první místostarosta Zdeněk Novák.

„Druhý pokus také nevyšel. Ve stanovené lhůtě se nikdo nepřihlásil," dodal Novák.

Domažličtí radní se rozhodli pro další výběr v režimu tzv. jednacího řízení bez uveřejnění. „Tato forma výběrového řízení neklade tolik striktních podmínek, které je třeba zachovat. Oslovíme všechny společnosti, které se zúčastnily prvního kola a seznámíme je s podmínkami soutěže. Uvidíme, jak zareagují a poté případně vybereme vítěze," říká místostarosta.

Další variantou by bylo vypsání třetího kola standardního výběrového řízení, v tom případě by ale kvůli předepsaným lhůtám určitě nebylo reálné stihnout zakázku dostavět do 30. června.

„Místo měsíců půjde o týdny," dodal ke zvolené formě tendru a jeho termínech místostarosta.

Historický areál domažlického pivovaru bude přestavěn ve společensko-kulturní centrum. Celá rekonstrukce vyjde na zhruba 90 milionů korun.

V první etapě, ke které teď probíhá zmíněný výběr stavební firmy, dojde k rekonstrukci prostřední části, tzv. Hvozdu.

„Hvozd bude pojat jako vstupní část do kulturního centra. V jednotlivých podlažích bude galerie, výstavní plochy. Z recepce bude vidět prosklenou podlahou dolů do varny minipivovaru," popsal Ivan Březina, jednatel architektonického atelieru Mepro Praha, který připravoval projekt celé přestavby.
V této části pivovaru zbude ve dvou patrech místo pro depozitář městské knihovny, který pojme až 102 tisíc výtisků knih.

V multifunkčním centru by v budoucnu měl být funkční minipivovar, dále restaurace, knihovna, galerie, muzeum pivovarnictví a sklářství, klubové centrum i společenský sál.

Jednací řízení bez uveřejnění.

Zadavatel může jednomu či omezenému počtu zájemců oznámit svůj úmysl zadat veřejnou zakázku. Vyzve zájemce písemnou formou k jednání. Po skončení jednání zájemci předkládají své nabídky.

Autor: Josef Babor

13.10.2014
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ulice  II. Pětiletky bude horšovskotýnským občanům plně zpřístupněna již před Vánoci.
14

FOTO: Nové ulice se dočkají před Vánoci

V úterý byl představen projekt, který pomůže zachovat odkryté zbytky staveb v zaniklé Lučině.
47

Stezku na Lučině začnou budovat na jaře

Domažlické seniory poučili o stravě i cvičení

Domažlice – Základy zdravé stravy, mýty v potravě i návody na zdravý pohyb včetně cviků vhodných pro seniory – to vše se dozvěděli účastníci minulého bloku Domažlické senior akademie na téma Senior v kondici, kterou vedla výživová poradkyně Monika Anderlová.

Kdyňští se dočkají moderní hasičské zbrojnice

Kdyně – V průběhu následujícího roku se obyvatelé Kdyně dočkají rozsáhlé rekonstrukce hasičské zbrojnice.

Na Vánoce se naladili v Německu

Klenčí pod Čerchovem – Zájezd na vánoční trhy do bavorského městečka Guteneck, které leží nedaleko našich hranic v okrese Schwandorf, uspořádal v sobotu 9. prosince Výbor pro kulturu a sport městyse Klenčí pod Čerchovem.

Ve Staňkově ukončili plesem letošní taneční

Staňkov - Ve Staňkově byl závěrečným plesem zakončen kurz tance a společenské výchovy.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT