Personalisté firem a podniků zažívají perné měsíce. Obsadit volné pozice v technických oborech, dopravě, gastronomii i dělnických profesích se jim daří jen velmi těžko. V mnoha případech musí využívat agenturní pracovníky, což přináší problémy s jejich nedostatečnou kvalifikací, mnohdy jazykovou bariérou i problémy s bydlením.

Kromě rekordně nízké nezaměstnanosti v celém Česku se na Domažlicku přidává i další silný důvod – blízkost německého pracovního trhu.

„S aktuálně velice nízkou mírou nezaměstnanosti skutečně zápolíme. Momentálně evidujeme volná místa v mnoha oborech. Jedná se především o technické a dělnické profese, hledáme však i pracovníky do skladu, řidiče nákladních aut, řidiče dodávky, ale i různé pracovníky v administrativě a v oblasti účetnictví. Potýkáme se i s nedostatkem dobrých uchazečů například v oblasti kvality," shrnuje Romana Malá, která má na starosti personalistiku ve firmě Stauner palet.

Podobné zkušenosti má i předseda představenstva klenečské Výrobní společnosti Čerchov, a. s., Stanislav Uher. „V současné době nám chybí kolem deseti až třiceti dělnických pozic, jako je obsluha CNC strojů nebo montážní síly. Někteří mladí lidé nechtějí moc dělat a ti šikovní a schopní jdou pracovat do Německa. Nyní řešíme tyto nedostatky agenturními zaměstnanci, ale problémem jsou jazykové schopnosti, jejich zaučení nebo délky směn," říká.

Firmy nové zaměstnance hledají i prostřednictvím úřadu práce.
„Domažlické pracoviště Úřadu práce ČR aktuálně nabízí 1596 volných pracovních míst," vyčíslila mluvčí ÚP ČR Kateřina Beránková.

Zaměstnavatelé si své lidi chtějí udržet i prostřednictvím nejrůznějších benefitů, které se stávají standardním lákadlem pro nové zaměstnance a které slouží i k prohloubení loajality těch stávajících.

„Mimo v některých případech skutečně nadstandardních platových podmínek je nejvýraznějším benefitem pro dlouhodobější zaměstnance možnost poskytnutí firemního vozidla za velice výhodných podmínek s tím, že jde zpravidla o nová auta. Tento benefit je hojně využíván," konstatovala Romana Malá.

„V současné době se snažíme zavést sociální politiku, která by nám pomohla motivovat dlouhodobé zaměstnance a získávat nové. Toto je ovšem běh na dlouhou trať. S ohledem na situaci na trhu práce je získávání nových zaměstnanců velice obtížné. Samozřejmě spolupracujeme s agenturami práce, jak v oblasti vyhledávání nových kandidátů, tak i pro aktuální přidělení zaměstnanců," doplňuje Malá.

„Zaměstnáváme kolem 250 lidí a přinášíme jim sociální jistoty. Naši zaměstnanci využívají možnosti závodního stravování, přispíváme na penzijní pojištění, poskytujeme bezúročné půjčky a máme pětadvacet dní dovolené. Samozřejmě podporujeme kulturní a společenský život v regionu," shrnuje benefity pro své zaměstnance Stanislav Uher.

Že je blízkost Německa pro zaměstnavatele na Domažlicku nevýhodou, potvrzuje i jeden z mnoha českých řidičů, kteří pracují pro bavorské dopravce.
„Kromě zhruba dvojnásobného platu dostávám i přídavky na své dvě děti, které dělají dalších skoro deset tisíc korun," popisuje finanční výhodnost práce v Německu řidič kamionu Jiří Jahoda.

Současný nedostatek vhodných zaměstnanců začíná brzdit rozvoj firem, které 'mají našlápnuto' díky příznivému ekonomickému vývoji.
„V našem oboru je opravdu těžká situace. Nezaměstnanost v Domažlicích je okolo 4%, je tu prázdný pracovní trh. Teď bychom ihned zaměstnali mezi 10-20 pracovníky. V příštím roce ale chceme přistavovat a rozšiřovat výrobu. To budeme potřebovat dalších 20-30 zaměstnanců," konstatoval Michael Probost, jednatel domažlické firmy proHeq (CZ), s.r.o., která vyrábí nerezové pomůcky pro gastronomii.

Na Domažlicku bylo ke konci června v evidenci uchazečů o zaměstnání na úřadu práce zaregistrováno 1648 lidí.