V Pivovarské ulici by tam mělo vzniknout sociální bydlení pro seniory s osmnácti až dvaceti byty o velikosti do 45 metrů čtverečních s nájemným přibližně dva a půl tisíce korun plus náklady na energie, vodu, služby a podobně.

Kromě samotných bytů by neměly chybět ani sdílené prostory, kde by senioři mohli trávit čas společně a věnovat se různým aktivitám.
„Je to ale samozřejmě otázka dotací, pokud bychom je nezískali, muselo by se to řešit nějak jinak," podotkl Zdeněk Klempera z Abocamu. Pokud by vše šlo podle plánů, mohl by KoDuS fungovat již za dva roky.

Pro získání finanční podpory je pro společnost důležitý i souhlas vedení města. Horšovskotýnští radní na svém poslední zasedání s realizací záměru souhlasili.

„Poptávka po bydlení pro seniory trvá a když chce firma pomoci, tak proč jí v tom bránit?" řekl místostarosta města David Škopek. Dodal však, že dvacítka nových bytů bude jistě přínosem, ale problém s bydlením pro seniory ve městě nevyřeší.

Bydlení pro seniory v Horšovském Týně a okolních obcích už delší dobu chybí. Je zde pouze jediný Dům s pečovatelskou službou a město stále eviduje desítky žádostí o umístění do domu pro seniory.

Dlouho připravovaný záměr vybudovat byty pro seniory v nevyužívaném kapucínském klášteře nevyšel, další návrh – nové byty v objektu staré školy, je také zatím pouze ve stádiu úvah.

Obyvatel Horšovského Týna Jiří Lindauer už dříve podporoval myšlenu bydlení pro seniory v klášteře.

„Je škoda, že to nevyšlo, když se o tom mluvilo takovou dobu. Ale nové byty pro seniory jsou alespoň něco," myslí si Lindauer. „Očividně nebudou vhodné pro každého důchodce, město by prostě potřebovalo nový pořádný domov důchodců se vším všudy. Ale bůhví, jestli se ho někdy dočkáme, takže tohle je pořád lepší než vůbec nic," dodal na závěr.