Na nové místo se po delší odmlce vrátily do Domažlic mnohými vyhledávané Farmářské trhy.

„Trošku jsme měli obavy, jestli nás lidé na novém místě najdou, ale jak je vidět, našli. Dokonce zde můžeme pořádat trhy za daleko lepších podmínek než kdysi na náměstí, neboť majitel pan Dujčák nám vyšel vstříc," řekla nám v sobotu viditelně spokojená zakladatelka domažlických farmářských trhů Alena Walterová s tím, že tradiční prodejci byli rádi, že se trhy obnoví a jejich zákazníci už nebudou muset za nimi či na podobné trhy zajíždět, například do Klatov a Plzně.

„Zaplaťpámbůh, že se trhy obnovily a můžeme prodávat svou produkci. Já si na odbyt nemohu stěžovat, někteří zákazníci se naučili jezdit pro výrobky z kozího mléka přímo k nám na farmu, ale trhy jsou trhy," řekla nám Miloslava Němečková z Černé Řeky s tím, že náměstí v Domažlicích je si rušnější prostor, kde projde více lidí, ale ti si prý určitě na nové místo trhů zvyknou a bude to dobré.

Dvorem obchodního centra proudily skupinky lidí a vybíraly si z nabídky.

„Chodíme na tyhle trhy s manželkou pravidelně, nejvíce nás na tomhle zboží láká, že není polské. Zelenina odtud má zcela jinou chuť než ta ze supermarketů. Dnes jsme zpočátku nevěděli, kde trhovci jsou, ale našli jsme je," řekl nám Rudolf Zrůst z Domažlic, zatímco jeho choť vybírala z pestré nabídky zeleniny.

„Jsme firma, která slučuje drobné výrobce. Máme široký sortiment a prodáváme ovoce a zeleninu, které byly vypěstovány na Klatovsku a Domažlicku. Nabízíme mimo jiné papriky a rajčata od pana Pesla z Chodské Lhoty," prozradil Martin Vyskočil.

Na trzích byly k mání i maso, uzeniny či pochoutka pro gurmány – křepelčí vajíčka.

„Jsme rádi, že farmářské trhy obnovili. Kupujeme tu hlavně mléčné výrobky z farmy Mila, a třebaže máme zahrádku, koupili jsme i zeleninu," ukazovala nám Miluše Švantnerová z Domažlic.

Zkrátka nepřišli ani ti, kteří sháněli něco pro potěšení oka. Drátěné výrobky nabízela Dana Soukupová z Ostromeče a nádherné barevné ptáčky – dílka připomínající krásné kostelní vitráže pak Jitka Šrailová z Pily.

Příští trhy se budou konat poslední říjnovou sobotu, a to opět v prostoru dvora v Poděbradově u­lici.